Nowy Obniżka! Juliet Victor - Birtok Furmint 2017 Zobacz większe

Juliet Victor - Birtok Furmint 2017, 2019

16313

Nowy produkt

Białe wytrawne wino ze szczepu furmint. 

Bardzo czysty, jasny słomkowo-żółty kolor. Zapach wina charakteryzuje gruszka pigwowa, odrobina wanilii i orzecha laskowego. Smak jest okrągły, cytrusowy, mało mineralny, z żywymi kwasami i długim finiszem.

Złożone i bardzo zrównoważone wino.

Nagrody:

 • Decanter 2020:  srebrny medal

Dostępny rocznik 2017 i 2019

Więcej szczegółów

62,99 zł brutto

-10%

69,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Juliet Victor
Juliet Victor

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepFurmint
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13%
Temperatura podawania10-12 °C

Juliet Victor

Winnica

Juliet Victor to wielokrotnie nagradzana na całym świecie winnica z siedzibą w historycznej wiosce Mád, w sercu regionu winiarskiego Tokaj, która specjalizuje się w wytrawnych furmintach i naturalnie słodkich winach z najlepszych roczników. Dumą Juliet Victor jest pierwsze węgierskie wyróżnienie w historii - nagroda Best in Show Decanter za Szamorodni z rocznika 2017. Misją winnicy jest tworzenie najlepszych win tokajskich, poprzez które dążą do zmiany postrzegania win węgierskich na całym świecie.

Wielkość winnicy: 30 ha

Produkcja roczna: ok. 80.000 butelek

Rok założenia: 2016

Szczepy

Juliet Victor jest wierna trzem głównym odmianom tokaju (furmint, hárslevelű i sárgamuskotály). Wierzy, że furmint jest na dobrej drodze, aby zostać rozpoznanym jako gatunek premium, który ma do odegrania ważną rolę na międzynarodowych rynkach wina.

Historia

Winnica założona w 2016 roku przez Józsefa Váradi (dyrektor generalny Wizz Air). Poszukiwał najbardziej odpowiedniego obszaru do produkcji światowej jakości wina. I znalazł go w regionie Tokaj, w którym Mád i jego winnice oferowały największy potencjał.

Imię Juliet Victor jest subtelnym pseudonimem inicjałów jej założyciela – nawiązaniem do liter „J” i „V” w międzynarodowym alfabecie fonetycznym (używanym m.in. w lotnictwie).

Klimat / Gleba

Juliet Victor znajduje się w samym sercu regionu Tokaj, słynącego z historii wykwintnej produkcji wina, która rozciąga się na przestrzeni pięciu wieków. Wokół wioski Mád – pierwszego na świecie miejsca, w którym rejestruje się i dokumentuje poszczególne winnice – portfolio winnic Juliet Victor składa się z 30 ha najwyższej jakości i historycznie znaczących obszarów, które pozwalają na produkcję wyjątkowych i różnorodnych roczników. Portfolio tworzą winnice Betsek, Király, Szent Tamás, Úrágya, Bomboly, Holdvölgy i Veres opisane szczegółowo w Filozofii Producenta.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
styczen-2022

Opinie

Napisz opinię

Juliet Victor - Birtok Furmint 2017, 2019

Juliet Victor - Birtok Furmint 2017, 2019

 • Objętość: 750ml
 • Smak: Wytrawne
 • Kolor: Białe
 • Kraj pochodzenia: Węgry
 • Zawartość alkoholu: 13%
 • Temperatura podawania: 8-10°C
 • Produkowane ze szczepu: Furmint
 • Region: Tokaj
 • kwasowość: 6 g /l
 • cukier: 3,6 g/l

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: