• -10%
Juliet Victor - Birtok Furmint 2017
Juliet Victor - Birtok Furmint 2017

Juliet Victor - Birtok Furmint 2017, 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Tokaj
Szczep
Furmint
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
8-10 °C

76,99 zł

69,29 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 76,99 zł

Opis

Białe wytrawne wino ze szczepu furmint. 

Bardzo czysty, jasny słomkowo-żółty kolor. Zapach wina charakteryzuje gruszka pigwowa, odrobina wanilii i orzecha laskowego. Smak jest okrągły, cytrusowy, mało mineralny, z żywymi kwasami i długim finiszem. Złożone i bardzo zrównoważone wino.

Nagrody i wyróżńienia:
Decanter 2020- srebrny medal.

Wino w ocenie specjalistów:
"Flagowe wino producenta mieszane z owoców z różnych działek. Bardzo dobra interpretacja głównego tokajskiego szczepu. Ma koncentrację, charakter i świeżą, mineralną kwasowość".
Wojciech Bońkowski, Winicjatywa.pl

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Juliet Victor

Juliet Victor to wielokrotnie nagradzana na całym świecie winnica z siedzibą w historycznej wiosce Mád, w sercu regionu winiarskiego Tokaj, która specjalizuje się w wytrawnych furmintach i naturalnie słodkich winach z najlepszych roczników.

Winnica

Dumą Juliet Victor jest pierwsze węgierskie wyróżnienie w historii - nagroda Best in Show Decanter za Szamorodni z rocznika 2017. Misją winnicy jest tworzenie najlepszych win tokajskich, poprzez które dążą do zmiany postrzegania win węgierskich na całym świecie.

Szczepy

Juliet Victor jest wierna trzem głównym odmianom tokaju (furmint, hárslevelű i sárgamuskotály). Wierzy, że furmint jest na dobrej drodze, aby zostać rozpoznanym jako gatunek premium, który ma do odegrania ważną rolę na międzynarodowych rynkach wina.

Historia

Winnica założona w 2016 roku przez Józsefa Váradi (dyrektor generalny Wizz Air). Poszukiwał najbardziej odpowiedniego obszaru do produkcji światowej jakości wina. I znalazł go w regionie Tokaj, w którym Mád i jego winnice oferowały największy potencjał.

Imię Juliet Victor jest subtelnym pseudonimem inicjałów jej założyciela – nawiązaniem do liter „J” i „V” w międzynarodowym alfabecie fonetycznym (używanym m.in. w lotnictwie).

Klimat / Gleba

Juliet Victor znajduje się w samym sercu regionu Tokaj, słynącego z historii wykwintnej produkcji wina, która rozciąga się na przestrzeni pięciu wieków. Wokół wioski Mád – pierwszego na świecie miejsca, w którym rejestruje się i dokumentuje poszczególne winnice – portfolio winnic Juliet Victor składa się z 30 ha najwyższej jakości i historycznie znaczących obszarów, które pozwalają na produkcję wyjątkowych i różnorodnych roczników. Portfolio tworzą winnice Betsek, Király, Szent Tamás, Úrágya, Bomboly, Holdvölgy i Veres opisane szczegółowo w Filozofii Producenta.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
styczen-2022

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

1 - ilość opinii

Furmint
Wspaniały furmint - czysta mieneralność i beczkowe tło w jednym. Tylko Węgrzy tak potrafią
Dodano przez Michał w dniu 2022-07-13

Inni klienci kupili również