Tokaj Classic - Tokaji Furmint Grand Cru Király 2016

Tokaj Classic - Tokaji Furmint Kiraly historical vineyards 2016

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Tokaj
Szczep
Furmint
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
10-12 °C

116,99 zł

Opis

Wytrawny Furmint z Mad, z Tokaju.

Zbiory we wrześniu 2016 Powolna fermentacja w niskich temperaturach w zbiorniku ze stali nierdzewnej. Starzenie i przechowywanie w stałej temperaturze 12°C i 80% wilgotności. Trzy miesiące w dębowych beczkach 500l. Wino zabutelkowane 14 września 2017. 

Aromat pikantny. W smaku dominują owoce zielonego jabłka i pigwy, delikatne taniny, świeża mineralność. Ponieważ jest to dopiero drugi rocznik tego wina, nie można przewidzieć jego rozwoju - producent nie określił więc potencjału starzenia. Wino doskonale nadaje się do risotto.

Alkohol: 13 %

Cukier resztkowy: 8,2 g/l

Kwasowość: 6 g/l

Extrakt: 20,8 g/l

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Tokaj Classic Winery


Pod koniec XX-wieku, wieś Mád, w której znajduje się Tokaj Classic, odzyskała dawną sławę jako centrum winiarstwa tokajskiego. Muzycy - założyciele Tokaj Classic, którzy często podróżowali i próbowali różnych win z różnych krajów, doszli do jednomyślnego wniosku, że Tokaj jest nieoszlifowanym diamentem, który tylko czeka na wypolerowanie. Postanowili wziąć jego przyszłość w swoje ręce. W historycznej wiosce Mád muzycy odnowili starą posiadłość i nabyli winnice w najlepszych lokalizacjach Királyhegy (Góra Królewska) i Betsek, dawniej należących do węgierskiej szlachty. Był to region o ponad 400-letniej historii uprawy winorośli. Produkowane tu wina były najwyższej jakości.

Tak jest też teraz. Tokaj Classic Winery to jedna z najlepszych winnic w regionie!

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również