Tokaj Classic - Prelude Szamorodni Edes 2012

Tokaj Classic - Prelude Szamorodni Edes 2012

Ocena:
Smak
Słodkie
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Tokaj
Szczep
Furmint
Objętość
500ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
10%
Temperatura podawania
8-10 °C

114,99 zł

Opis

Słodki Szamorodni, o zapachu cytrusów, moreli i soczystej brzoskwini składający się z 60% furminta, 35% harslevelu i 5% muscata pochodzących z Mad, z parcel o najwyższej tokajskiej klasie: Kiraly i Betsek. Fermentacja w niskiej temperaturze w kadzi stalowej. Dojrzewanie w tokajskich beczkach o pojemności 138L przez okres 9 miesięcy. Butelkowane w Czerwcu 2014r. 

Skoncentrowana słodycz, zrównoważona delikatną kwasowością. W bukiecie tropikalne owoce, pigwa i aromat polnych kwiatów. Bardzo świeże wino.

Wszystko pięknie zrównoważone. Wino od jednej z najlepszych winnic w Tokaju!

Dane tego doskonałego Szamorodniego:

Alkohol: 9,8 %

Cukier resztkowy: 173 g/l

Kwasowość: 5,40 g/l

Extrakt: 34,3 g/l

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Tokaj Classic Winery


Pod koniec XX-wieku, wieś Mád, w której znajduje się Tokaj Classic, odzyskała dawną sławę jako centrum winiarstwa tokajskiego. Muzycy - założyciele Tokaj Classic, którzy często podróżowali i próbowali różnych win z różnych krajów, doszli do jednomyślnego wniosku, że Tokaj jest nieoszlifowanym diamentem, który tylko czeka na wypolerowanie. Postanowili wziąć jego przyszłość w swoje ręce. W historycznej wiosce Mád muzycy odnowili starą posiadłość i nabyli winnice w najlepszych lokalizacjach Királyhegy (Góra Królewska) i Betsek, dawniej należących do węgierskiej szlachty. Był to region o ponad 400-letniej historii uprawy winorośli. Produkowane tu wina były najwyższej jakości.

Tak jest też teraz. Tokaj Classic Winery to jedna z najlepszych winnic w regionie!

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.