Paangold -2003 - Szamorodni Szaraz Zobacz większe

Paangold -2003 - Szamorodni Szaraz

15931

Nowy produkt

Wytrawny szamorodni ze szczepu Furmint. Spontaniczna fermentacja w tankach ze stali nierdzewnej, następnie dojrzewanie w dębowych beczkach przez 16 lat!

Tokaji Dry Szamorodni to intrygujące i ekscytujące wino, wyprodukowane w stylu niegdyś popularnym w całym regionie, ale teraz na skraju zaniku.

Po otwarciu aromaty przypominają Sherry, ponieważ utleniające orzechowe smaki są wspaniałym akcentem bogatej miodowej nuty. Zbotrytyzowane jagody oferują bogactwo, nutę suszonej moreli i lekką kwiatową nutę muszkatu.

Trudno uwierzyć, że to rocznik 2003, ponieważ wino wciąż kipi świeżością i wykazuje dużą zdolność do starzenia.

Świetnym połączeniem kulinarnym będą hiszpańskie krewetki czosnkowe, peklowana szynka mangalitza lub pomidorowa insalata a także paprykarz z kurczaka, zwany po węgiersku Paprikás Csirke.

Więcej szczegółów

58,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Paangold Tokaji
Paangold Tokaji

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepFurmint
Objętość500ml
Zawartość alkoholu12,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Paangold Tokaji

Odkąd sięgam pamięcią, uprawa winorośli i produkcja wina są częścią mojego życia poprzez moich rodziców i dziadków. Idąc tą ścieżką zostałem winiarzem i enologiem. Moim zadaniem jest przekazanie wiedzy synowi Antalowi, aby mógł kontynuować moją misję, również wybierając ten piękny zawód. Własne wina produkuję od 1998 roku, a własną firmę założyłem w 2013 roku. Pod marką PAANGOLD zacząłem sprzedawać swoje wina. Najbliższe mi jest wytwarzanie win słodkich, zwłaszcza win aszu. Wina produkowane są z wysokiej jakości  winogron, pochodzących z moich własnych winnic. Ja wierzę w wyjątkowe dary Regionu Winiarskiego Tokaj, ale i bez mojej wiary wina z tego regionu zyskują najwyższe uznanie na światowych rynkach.

Paangold znajduje się w miejscowości Tolcsva w historycznym regionie winiarskim Pogórza Tokajskiego. 

Nasze wina wytwarzane są z odmian winogron furmint i sárgamuskotály, z niewielkim udziałem harszlevelu.

Jesteśmy dumni z produkcji win o wartości historycznej. Nasze wina są przechowywane w drewnianych beczkach i piwnicach znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury Unesco. Naszym celem jest tworzenie wyjątkowych, rzemieślniczych win, dostosowanych do współczesnego gustu, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii dla zadowolenia naszych konsumentów. Specjalizując się szczególnie w winie aszú

Antal Pauleczki, właściciel – enolog

Opinie

Napisz opinię

Paangold -2003 - Szamorodni Szaraz

Paangold -2003 - Szamorodni Szaraz

  • Objętość: 500ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: Białe 
  • Kraj pochodzenia: Węgry 
  • Zawartość alkoholu: 12,5%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Furmint
  • Region: Tokaj

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: