Toth Ferenc - Egri Csillag Superior 2019 Zobacz większe

Toth Ferenc - Egri Csillag Superior 2019

16043

Nowy produkt

Wspaniałe białe wino z doskonałego rocznika 2019. Drugie wino Egri Csillag z tej winnicy, jest mineralnym, żywym, a jednocześnie eleganckim białym winem dojrzewającym w beczkach, ukazującym wyjątkową i charakterystyczną chłodną białą twarz Egeru.

Średnio głęboki złoty kolor. W aromatach wina przeplatają się propolis, marcepan, kwiaty, zielona cytryna i intensywny muszkat. Alkohol, choć wysoki (14%) jest dobrze zintegrowany,kwasy zrównoważone, a słodki aromat maślanych gruszek i wanilii towarzyszy aż do finiszu, który jest jeszcze bardziej zniuansowany nutą słonego smaku. Bogate, różnorodne wino pełne życia i wigoru.

Wino z czterech odmian, dla których doskonałe surowce zostały wyprodukowane w winnicach Marinka i Almagyar. Każda odmiana została wytworzona przez oddzielną, kontrolowaną fermentację. Olaszrizling i Rhine Riesling były leżakowane przez 6 miesięcy w beczkach, Királyleányka i Hárslevelű zostały wyprodukowane w procesie redukcyjnym (rodzaj winifikacji mający na celu maksymalne ograniczenie kontaktu wina ze środowiskiem zewnętrznym, szczególnie zaś tlenem, aby uniknąć jego utlenieniu i zachować w winie jak największą ilość aromatów pierwotnych i wtórych. Zakłada bardzo szybki transport zebranych owoców do winiarni i użycie zamkniętych zbiorników fermentacyjnych oraz dojrzewanie wina w takich samych pojemnikach).

Wino zostało zmiksowane w lipcu 2020 roku, a następnie zabutelkowane w drugiej połowie sierpnia. Wykonano z niego 4400 butelek.

Więcej szczegółów

59,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Toth Ferenc Pinceszed
Toth Ferenc Pinceszed

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
SzczepHarslevelu
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14%
Temperatura podawania10-12 °C

Toth Ferenc Pinceszed

30-hektarowa rodzinna posiadłość istnieje od 1983 roku, a jej założycielem jest Ferenc Tóth. Obsesyjny winiarz, ambasador Kadarki, marzyciel, zdobywca prestiżowych nagród. W uznaniu swojej pracy został wybrany Eger Winemaker of the Year 2012 w 2013 i Eger Wine Producer of the Year 2017 w 2018. Żona daje mu wielką siłę i we wszystkim pomaga. Wiele lat temu wyruszyli razem po winogrona i wino, razem budując rodzinną farmę.

Dziś kierowanie winiarnią oddał w ręce córki Katalin, która skupia się na tradycyjnych dla regionu odmianach takich jak leányka i kadarka oraz flagowych mieszankach csillag i bikavér. Wina reprezentują więc ciekawy, klasyczno-nowoczesny styl egerski. 

Dziś winiarnia to blisko 30 hektarów winnic na najlepszych stokach Egeru - doskonałe tereny, które stwarzają możliwość produkcji wysokiej jakości win.

Opinie

Napisz opinię

Toth Ferenc - Egri Csillag Superior 2019

Toth Ferenc - Egri Csillag Superior 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 14%
  • Temperatura podawania: 16-18 °C
  • Produkowane ze szczepu: Hárslevelű, Olaszrizling, Királyleányka, Rajnai Rizling
  • Region: Eger

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: