Toth Ferenc - Egri Csillag 2020

Toth Ferenc - Egri Csillag 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Eger
Szczep
Olaszrizling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
12-14°C

36,99 zł

Opis

Egri Csillag - czyli biała wersja egri bikavera: wina, w skład którego wchodzi miks kilku odmian. Na Toth Ferenc - Egri Csillag 2020 składają się szczepy: Olaszrizling, Hárslevelű, Királyleányka, Leányka.

Słomkowy kolor ze złotymi refleksami. Intensywny aromat: kwiaty, białe owoce i żółta śliwka. Otwiera się zapachem kwiatu winogron z odmiany Királyleányka uzupełnionym miodowymi aromatami Hárslevelű i Leányka. W tle, więcej kwiatów, takich jak frezja. Na podniebieniu przyjemne przyprawy z bardzo długimi, drobnymi kwasami. Alkohol ładnie współgra ze strukturą wina.

Wina bazowe były fermentowane oddzielnie w kadziach ze stali nierdzewnej. Następnie sfermentowane wina zostały zmiksowane i odstawione na miesiąc. Zabutelkowane na początku marca 2021.

BRAK W MAGAZYNIE

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Toth Ferenc Pinceszed

30-hektarowa rodzinna posiadłość istnieje od 1983 roku, a jej założycielem jest Ferenc Tóth. Obsesyjny winiarz, ambasador Kadarki, marzyciel, zdobywca prestiżowych nagród. W uznaniu swojej pracy został wybrany Eger Winemaker of the Year 2012 w 2013 i Eger Wine Producer of the Year 2017 w 2018. Żona daje mu wielką siłę i we wszystkim pomaga. Wiele lat temu wyruszyli razem po winogrona i wino, razem budując rodzinną farmę.

Dziś kierowanie winiarnią oddał w ręce córki Katalin, która skupia się na tradycyjnych dla regionu odmianach takich jak leányka i kadarka oraz flagowych mieszankach csillag i bikavér. Wina reprezentują więc ciekawy, klasyczno-nowoczesny styl egerski. 

Dziś winiarnia to blisko 30 hektarów winnic na najlepszych stokach Egeru - doskonałe tereny, które stwarzają możliwość produkcji wysokiej jakości win.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również