Toth Ferenc - Egri Bikaver 2018

Toth Ferenc - Egri Bikaver 2018

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Eger
Szczep
Kekfrankos
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

37,99 zł

Opis

Toth Ferenc - Egri Bikaver to bardzo piękne wino o średnio głębokiej rubinowej barwie. Zapach początkowo delikatny, ale po chwili uwalniają się w nim aromaty kwiatowe (fiołek), a następnie lekka nuta buraka. Jego taniny i kwasy są zauważalne, ale nie nadmiernie. Dają witalność winu.

W smaku pojawia się również fiołkowo-buraczkowy charakter, który niemal natychmiast przeradza się w owocową bombę. Przychodzi na myśl smak jeżyny i czarnej morwy. Jako akord zamykający pojawia się w nim także czekoladowa nuta z drewnianej beczki. 

Pełne, dojrzałe, owocowe wino o długim finiszu.

Egri Bikaver przygotowany z sześciu odmian winogron: Kékfrankos, Cabernet Franc, Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, Merlot, Kadarka

Każde wino bazowe leżakowało w beczkach dębowych przez 15 miesięcy. Następnie zostało zmiksowane na początku marca 2020 roku i zabutelkowane w połowie września. Wykonano z niego 20 000 butelek.

Polecane do dań węgierskich, wołowiny i kaczki.

CHWILOWY BRAK W MAGAZYNIE.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Toth Ferenc Pinceszed

30-hektarowa rodzinna posiadłość istnieje od 1983 roku, a jej założycielem jest Ferenc Tóth. Obsesyjny winiarz, ambasador Kadarki, marzyciel, zdobywca prestiżowych nagród. W uznaniu swojej pracy został wybrany Eger Winemaker of the Year 2012 w 2013 i Eger Wine Producer of the Year 2017 w 2018. Żona daje mu wielką siłę i we wszystkim pomaga. Wiele lat temu wyruszyli razem po winogrona i wino, razem budując rodzinną farmę.

Dziś kierowanie winiarnią oddał w ręce córki Katalin, która skupia się na tradycyjnych dla regionu odmianach takich jak leányka i kadarka oraz flagowych mieszankach csillag i bikavér. Wina reprezentują więc ciekawy, klasyczno-nowoczesny styl egerski. 

Dziś winiarnia to blisko 30 hektarów winnic na najlepszych stokach Egeru - doskonałe tereny, które stwarzają możliwość produkcji wysokiej jakości win.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również