Zestaw GIZELLA - na słodko Zobacz większe

Zestaw GIZELLA - na słodko

Nowy produkt

Jedno wino to za mało ;) Zestaw dwóch wybitnych win słodkich Gizella Szamorodni 2018 w korzystnej cenie. 

Z ciepłego rocznika 2018 powstało szlachetne, niepowtarzalne wino słodkie w historycznym typie szamorodni. Wino Gizella Szamorodni jest najlepszym przykładem tego, dlaczego Tokaj jest tak wyjątkowy. Ze względu na szybkie dojrzewanie, grona na wytrawne wina zebrano do połowy września, natomiast na zbiór winogron do szamorodniego czekano do połowy listopada. W tym czasie zawartość kwasu znacznie się zmniejszyła, a pH wzrosło. Ze względu na szczególnie korzystne warunki do pojawienia się szlachetnej pleśni Tokaju, winogrona traciły z dnia na dzień wodę, kwasy, a cukier był bardziej skoncentrowany. Piękny zbiór! Rozgniecione winogrona macerowano przez noc, a po wyciśnięciu i sedymentacji umieszczano w beczkach na 6 miesięcy.

Wino to swoją imponującą jak na szamorodni słodycz (173 g/l) zawdzięcza cukrom pozostałym po fermentacji winogron dotkniętych szlachetną pleśnią. W nosie egzotyczne owoce takie jak ananas, rodzynki i miód. Wino jest bardzo złożone i bogate, ma tłustą konsystencję i doskonałą równowagę między kwasowością a słodyczą.

Więcej szczegółów

258,99 zł brutto

303,98 zł

payments-logos
Producent
Gizella Pince
Gizella Pince

Zawartość

  • 2 x Gizella - Szamorodni 2018

    Z ciepłego rocznika 2018 powstało szlachetne, niepowtarzalne wino słodkie w historycznym typie szamorodni. Wino Gizella Szamorodni jest najlepszym przykładem tego, dlaczego Tokaj jest tak wyjątkowy. Ze względu na szybkie dojrzewanie, grona na wytrawne wina zebrano do połowy września, natomiast na zbiór winogron do szamorodniego czekano do połowy...

    151,99 zł

Gizella Pince

Rodzinna winiarnia na obrzeżach miasteczka Tokaj, którą od 2005 roku prowadzi Laszlo Szilagyi. Odziedziczył ją wraz z dziewiętnastoma hektarami winnic po dziadku i babci Gizelli. To z miłości do niej zrodził się pomysł na nazwę winiarni, oddający ukłon rodzinie i tradycji, ale też nie przekreślający możliwości rozwoju wedle najnowocześniejszych standardów jakości. W winnicach zrównoważona uprawa lokalnych odmian winorośli: furmint 62%, harslevelu 31%, sargamuskotaly 7% powierzchni. W produkcji wina wytrawne i słodkie późnego zbioru, oczywiście w tym aszu. Najwyższa jakość, pierwsza liga tokajska.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
maj-2021

Opinie

Napisz opinię

Zestaw GIZELLA - na słodko

Zestaw GIZELLA - na słodko

Zestaw dwóch słodkich win Szamorodni

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: