Sanzon  Furmint Classic 2017

Sanzon - Furmint Classic 2017

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Tokaj
Szczep
Furmint
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

85,99 zł

Opis

Jest to złożone, mineralne wino zarówno pod względem aromatu, jak i smaku. W smaku pełne, okrągłe, żywe, z żywymi kwasami i ekscytującym mineralnym wykończeniem.

Owoce pestkowe, miód i subtelny, gładki charakter dębu wspierają soczystą limonkę i nuty dymu.

Fermentacja spontaniczna w 500-litrowej beczce z dębu węgierskiego, dojrzewanie na osadzie również w beczce przez 5 miesięcy oraz w butelkach przez 1,5 roku przed wprowadzeniem na rynek.

Świetnie komponuje się z: kurczakiem zawiniętym w chudy boczek, papryką faszerowaną fasolą, fetą i pomidorami, białą pizzą, wędzonym filetem z makreli lub łososiem i maślanymi młodymi ziemniakami. Wino pasuje również do serów: grillowany halloumi, feta lub kozi ser.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Sanzon Tokaj

Jesteśmy małą winiarnią butikową w uroczej wiosce Erdőbénye, w samym sercu Tokaj-Hegyalja. Założyliśmy ją razem z mężem w 2014 roku na niewielkiej działce 0,3 ha, którą odziedziczyłam po rodzicach. Urodziłem się w małej wiosce w Tokaj-Hegyalja i moja rodzina zawsze miała winogrona i wina, jednak moja kariera zaczęła się w innej branży. Dopiero w 2014 roku po przeprowadzce z Niemiec postanowiłem zrealizować swoje od dawna oczekiwane marzenie: wrócić do Tokaj Hegyalja. Nasze winnice uprawiamy metodą Öko (ekologiczną), a podczas produkcji wina stosujemy również minimalną interwencję. Obecnie pracujemy na 4 ha i 3 głównych odmianach winogron: Furmint, Hárslevelű i MuscatBlanc. Nasza filozofia winiarska polega na zachowaniu owoców z winogron i reprezentowaniu cech charakterystycznych dla terytoriów przy minimalnej ingerencji w proces produkcji wina. Naszymi winami pragniemy pokazać różnorodność, bogactwo i wyjątkowość Tokaju w czystym, eleganckim i nowoczesnym stylu.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również