Koblevo - Muscat

Koblevo - Muscat

Ocena:
Smak
Półsłodkie
Kraj pochodzenia
Ukraina
Region
Koblevo
Szczep
Muscat
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
11,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

29,99 zł

Opis

Lekkie, półsłodkie białe wino ze słonecznego wybrzeża Morza Czarnego.

Aromat cytrusowy. Świeży i łagodny smak, z delikatną nutą słodyczy.

Najlepiej smakuje z sałatkami owocowymi, lekkimi deserami, czekoladą, ciasteczkami oraz innymi słodyczami oraz lodami. Warto także spróbować z serami niskotłuszczowymi.

Ukraina jest równie ważnym regionem winiarskim jak Gruzja, Mołdawia czy Bułgaria. Ma prawie 25 wieków tradycji upraw winorośli. Warto szczególnie spróbować wina ze słonecznego regionu Koblevo.

BRAK W MAGAZYNIE.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Koblevo JSC

Ukraina jest ważnym regionem winiarskim w basenie Morza Czarnego. Ma prawie 25 wieków tradycji upraw winorośli i ponad 50 000 hektarów winnic, najwięcej z całego basenu Morza Czarnego. Winiarską stolicą Ukrainy jest Koblevo.

Winnica

Koblevo to region winiarski i równocześnie najpopularniejsza marka win na rynku ukraińskim.

Winnica Koblevo jest częścią powstałej w 1991 roku Grupy Bayadera.  Winnica znajduje się na wybrzeżu Morza Czarnego w środku rezerwatu przyrody Tiligul. Jej najważniejszym atutem jest 2 500 hektarów własnych upraw. co roku dosadzanych jest ok. 200 hektarów, więc ten teren ciągle się powiększa.

Szczepy

Na terenie winnicy Koblevo uprawiane są: chardonnay, riesling, muscat, cabernet, merlot, saperavi

Historia

Winiarnia „Koblevo” założona w 1982 roku na terenie rezerwatu przyrody Tiligul. Od 1991 roku jest częścią Grupy Bayadera, zrzeszającej producentów alkoholi.

Klimat / Gleba

Koblevo jest winiarską stolicą Ukrainy. Posiada idealne warunki do uprawy winorośli: 270 dni słonecznych w roku, łagodny klimat, gleba oraz duże różnice temperatur między dniem i nocą. Część z winnic położona jest tuż nad Morzem Czarnym - schodzą prawie do samych piaszczystych, rozległych plaż.

Naukowcy twierdzą, że Koblevo jest jedynym miejscem na Ukrainie, które ma tak zwane podwójne słońce.  Winnice mają 270 dni słonecznych ze słońcem na niebie. A drugie słońce, to to, które odbija się w Morzu Czarnym, dzięki czemu winogrona dostają jeszcze więcej słońca.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również