Winnica Wieliczka Chardonnay organic wine 2018 Zobacz większe

Winnica Wieliczka - Chardonnay organic wine 2018

2860

Nowy produkt

Ambitna biel z certyfikowanej, ekologicznej uprawy winorośli spod Krakowa. Świeże, aromatyczne wino o zapachu jabłek, cytrusów, gruszek i kwiatu akacji, pełne w smaku. Jak twierdzi producent: „dzięki starej burgundzkiej metodzie produkcji wytrzymuje w lodówce, w otwartej butelce 4-5 dni nie utleniając się. Świetne w połączeniu z kozimi serami, białym mięsem lub rybą.”

BRAK W MAGAZYNIE

Więcej szczegółów

98,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Winnica Wieliczka
Winnica Wieliczka

Winnica Wieliczka

Winnica

Ekologiczne wina klasy premium w Polsce? Tak! Kiedyś oksymoron, od wielu lat norma, o czym warto się przekonać. Wystarczy sięgnąć m.in. po trunki sygnowane nazwą Winnica Wieliczka. Założona w Pawlikowicach, niespełna 3 kilometry od słynnego solnego miasta, stanowi obecnie jedną z największych polskich winnic mogących się poszczycić uprawami o charakterze biodynamicznym. 

Szczepy

W winnicy Wieliczka uprawia się w dużej mierze odmiany białe: Chardonnay, Rieslinga i Sauvignon Blanc. Producent może się jednak poszczycić nasadzeniami Pinot noir oraz najdalej na północ umiejscowioną plantacją Merlota(!). Całość upraw winorośli w Winnicy Wieliczka prowadzona jest zgodnie z rytmem przyrody, bez stosowania syntetycznych, agresywnych środków ochrony roślin. Sama natura, mają na to papiery! 

Historia

Inicjatywa autorstwa elonożki Agnieszki Rousseau i winiarza Piotra Jaskóły, założona w 2013r., początkowo liczyła 8 tysięcy krzewów. Pierwsze wina pojawiły się na rynku w 2015r.: wytrawne Chardonnay, Cerlot i Cabernet oraz słodki Riesling. Niemal od razu zdobyły uznanie krytyków i konsumentów. Kolejne lata dały ponad dwukrotny wzrost nasadzeń i szczepy: Pinot Noir, Muscat i Grüner Veltliner, a także wino bursztynowe (długa maceracja białych winogron) i eksperymenty z innymi trunkami, których efektem jest cydr.

Klimat / Gleba

Południowa ekspozycja, łagodne nachylenie pagórków, umiarkowany klimat sprawiają, że vitis vinifera ma się tu dobrze.

Opinie

Napisz opinię

Winnica Wieliczka - Chardonnay organic wine 2018

Winnica Wieliczka - Chardonnay organic wine 2018

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Zawartość alkoholu: 13%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Chardonnay
  • Region: Małopolska

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: