Winnica Hybridium - Purple Rain Zobacz większe

Winnica Hybridium - Purple Rain

Nowy produkt

Polskie wino ze szczepu Regent. Fermentacja w kadziach stalowych, dojrzewanie 50% wina przez rok w nowych beczkach z dębu węgierskiego. Wino o przyzwoitej owocowości i nieco dzikim, nieokrzesanym charakterze. Wyczujemy wiśnie, wędzoną śliwkę, aronię, żołędzie, pestki, mieszankę warzyw, piwnicę, jagody, ściółkę, starą derkę, ziemię. Wino trochę surowe, goryczkowe, o zadziornej, chropawej końcówce. Czas, dojrzewanie będą mu z pewnością sprzyjać.

CHWILOWY BRAK W MAGAZYNIE

Więcej szczegółów

39,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Hybridium
Hybridium

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPolska
RegionMałopolska
SzczepRegent
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Hybridium

Winnica

Marcin Pierożyński szukał odpowiedniego miejsca na swoją winnicę przez ponad dwa lata. Znalazł je w niewielkich Witanowicach, w województwie małopolskim, nieopodal Wadowic. Ciężka praca przy nasadzenich oraz próbnych winifikacjach przynoszą zamierzone skutki - nazwę Hybridium zna dziś każdy fan polskich win.

Szczepy

Kluczowymi szczepami w winnicy Hybridium są Regent i Rondo, z których wytwarzane są wina czerwone i różowe. Białe wina powstają z odmian Hibernal, Solaris (tu także słodkie wino, produkowane od 2012) oraz Bianca. Hybridium produkuje tylko wina szczepowe, fermentacja odbywa się w stalowych kadziach, zaś starzenie win czerwonych w beczkach z dębu francuskiego lub węgierskiego. Zmechanizowana uprawa z wykorzystaniem mikrociągnika obejmuje głównie spulchnianie gleby, nawożenie upraw, ich przycinkę (koszenie) oraz opryski. Pozostałe prace związane z pielęgnacją, uprawą i zbiorem owoców wykonywana są już ręcznie, z dużą precyzją i dbałością o rośliny.

Historia

Wstępne prace, mające na celu przygotowanie tutejszych terenów pod uprawę winorośli rozpoczęły się w roku 2008, natomiast już rok później, dokonano pierwszych nasadzeń. W 2010 winnica posiadała 5,500 krzewów vitis vinifera, natomiast pierwsze wina trafiły na rynek krajowy w roku 2013r.

Klimat / Gleba

Łagodny klimat zachodnich krańców Pogórza Wielickiego, dobre gleby piaskowe i lessowe z dodatkiem glin, oraz południowa ekspozycja i stoki o niewielkim nachyleniu sprawiają, że tutejsza ziemia rodzi owoce idealne do winifikacji. Pod czujnym okiem pracowników winnicy zamieniają się się w niebanalne czerwone wina o intensywnej barwie i smaku czerwonych owoców.

Opinie

Napisz opinię

Winnica Hybridium - Purple Rain

Winnica Hybridium - Purple Rain

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Polska 
  • Zawartość alkoholu: 12,5%
  • Temperatura podawania: 16-18 °C
  • Produkowane ze szczepu: Regent
  • Region: Województwo Małopolska

Produkty powiązane

    30 innych produktów w tej samej kategorii: