Nowy Winnica Gródek - Solaris Zobacz większe

Winnica Gródek - Solaris 2018

Nowy produkt

Białe polskie wino wytrawne produkowane w miejscowości Zbyszyce na Sądecczyźnie. Lekkie, świeże z ożywczą kwasowością. Pełne aromatów cytrusów, moreli i gruszki. W ustach wyraźnie dominują cytrusy, pojawia się również ananas, jabłko, brzoskwinia i gruszka.
Bardzo dobre jako aperitif. Dobrze pasuje do sałat, makaronów z lżejszymi sosami, dań z ryb oraz delikatnych, białych mięs.

Więcej szczegółów

69,99 zł brutto

Producent
Winnica Gródek
Winnica Gródek

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Polska
Region Małopolska
Szczep Solaris
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 11,5%
Temperatura podawania 10-12 °C

Zbocze winnicy Gródek

Winnica Gródek

Winnica Gródek powstała w 2014 roku na Sądecczyźnie. Właściciele mając świadomość potencjału miejsca w ciągu kilku lat rozbudowali winnicę z jednego do siedmiu hektarów. Na czym ów potencjał polega? Winnica położona jest na wzgórzu w części Doliny Dunajca, gdzie panują najłagodniejsze warunki mikroklimatyczne. Wzgórze z trzech stron otaczają wody Jeziora Rożnowskiego, w kierunku którego schodzi południowo-zachodnie zbocze obsadzone winoroślą. Taka ekspozycja zapewnia optymalne nasłonecznienie. Uprawia się tu aż 16 odmian, głównie popularnych w Polsce szczepów hybrydowych (m.in. świetne białe wino z Solarisa), do których niedawno dołączyły takie klasyczne odmiany jak Riesling czy Pinot Noir. Wina powstają z owoców zbieranych ręcznie, a duża dbałość o kondycję krzewów w połączeniu z warunkami mikroklimatycznymi i siedliskowymi pozwala produkować wina wysokiej jakości.

Produkty powiązane

19 innych produktów w tej samej kategorii: