Winnica Gródek - Cuvee Blanc 2018

Winnica Gródek - Cuvee Blanc 2021, 2022

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Małopolska
Szczep
Bianca
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
10-12 °C

83,99 zł

Opis

Białe polskie wino wytrawne produkowane w miejscowości Zbyszyce, nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego w pobliżu Nowego Sącza. Jest to bardzo dobrze dobrany kupaż białych odmian, świeży i dobrze zbalansowany. W nosie wyczuwalne owoce cytrusowe, jabłko, brzoskwinia oraz nuty kwiatowe. W ustach cytrusowe, jabłkowe z dodatkiem gruszki i moreli.
Idealne jako aperitif. Pasuje do sałat, lekkich dań z ryb i białych mięs.

Gródek Cuvee Blanc 2022 zdobyło brązowy medal w kategorii win białych wytrawnych na X Konkursie Win Polskich w Jaśle.

Wino z rocznika 2018 nagrodzone brązowym medalem podczas VI Konkurs Polskich Win Jasło 2019.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Gródek

Producent

Winnica Gródek powstała w 2014 roku na Sądecczyźnie. Właściciele mając świadomość potencjału miejsca w ciągu kilku lat rozbudowali winnicę z jednego do siedmiu hektarów. Producent stanowi coraz częściej odwiedzany punkt na enoturystycznej mapie Polski, organizuje u siebie m.in. warsztaty degustacyjne, pokazy kulinarne, plastyczne oraz różnego rodzaju imprezy okolicznościowe.

Szczepy

W winnicy Gródek uprawia się aż 16 odmian, głównie popularnych w Polsce szczepów hybrydowych (m.in. świetne białe wino Solaris), do których niedawno dołączyły takie klasyczne odmiany jak Riesling czy Pinot Noir. Wina powstają z owoców zbieranych ręcznie, a duża dbałość o kondycję krzewów w połączeniu z warunkami mikroklimatycznymi i siedliskowymi pozwala produkować wina wysokiej jakości. 

Historia

Winnica rozpoczęła działalność w 2014r. od, bagatela, jednego hektara obsadzonego 5 tysiącami krzewów. Pierwsze wina, jeszcze na użytek prywatny, powstały dwa lata później. W 2017r. trunki z winnicy Gródek trafiły na rynek lokalny: Solaris oraz kupaż Rondo/Regent przyjęto bardzo dobrze. Dziś Winnica Gródek to 7ha oraz spora liczba szczepów winorośli właściwej i szerokie portfolio win (m.in. Cuvee Blanc, Regent w różowej odsłonie i Cabernet Cortis), które zachwycają miłośników polskich win.

Klimat / Gleba

Winnica położona jest w Zbyszycach, w części Doliny Dunajca, gdzie panują najłagodniejsze warunki mikroklimatyczne. Wzgórze z trzech stron otaczają wody Jeziora Rożnowskiego, w kierunku którego schodzi południowo-zachodnie zbocze obsadzone winoroślą. Odpowiednie nasłonecznienie, łagodny mikroklimat i staranna, pieczołowita uprawa dają świetne efekty, mimo iż dominują tu gleby gliniaste, bardzo wymagające i często nie sprzyjające  uprawom. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również