Winnica Witanowice - Circo Zobacz większe

Winnica Hybridium - Circo 2017

23999

Nowy produkt

Polskie czerwone wino wytrawne wykonane z odmiany Rondo. Produkowane jest w Witanowicach w pobliżu Wadowic w Małopolsce. Kolor gęsty, głęboki, intensywny. Aromaty korzenne, ziemiste, przypalone, kawa, gorzka czekolada, ściółka, korzenie, wiśniowe pestki, czereśniowe skórki. W ustach wyraziste, głębokie, owocowe, kofitura z wiśni, żołędzie, pieprz. Circo jest intensywnie owocowe, taniczne, ale dobrze dotarte, gładkie, miękkie. W smaku sporo nut jeżyn, morwy, soczystych wiśni, dojrzewającej szynki, dymu. Poukładane, intensywne i gładkie. Wino z charakterem, ma styl.

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

Więcej szczegółów

47,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Hybridium
Hybridium

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPolska
RegionMałopolska
SzczepRondo
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania16-18 °C

Hybridium

Winnica

Marcin Pierożyński szukał odpowiedniego miejsca na swoją winnicę przez ponad dwa lata. Znalazł je w niewielkich Witanowicach, w województwie małopolskim, nieopodal Wadowic. Ciężka praca przy nasadzenich oraz próbnych winifikacjach przynoszą zamierzone skutki - nazwę Hybridium zna dziś każdy fan polskich win.

Szczepy

Kluczowymi szczepami w winnicy Hybridium są Regent i Rondo, z których wytwarzane są wina czerwone i różowe. Białe wina powstają z odmian Hibernal, Solaris (tu także słodkie wino, produkowane od 2012) oraz Bianca. Hybridium produkuje tylko wina szczepowe, fermentacja odbywa się w stalowych kadziach, zaś starzenie win czerwonych w beczkach z dębu francuskiego lub węgierskiego. Zmechanizowana uprawa z wykorzystaniem mikrociągnika obejmuje głównie spulchnianie gleby, nawożenie upraw, ich przycinkę (koszenie) oraz opryski. Pozostałe prace związane z pielęgnacją, uprawą i zbiorem owoców wykonywana są już ręcznie, z dużą precyzją i dbałością o rośliny.

Historia

Wstępne prace, mające na celu przygotowanie tutejszych terenów pod uprawę winorośli rozpoczęły się w roku 2008, natomiast już rok później, dokonano pierwszych nasadzeń. W 2010 winnica posiadała 5,500 krzewów vitis vinifera, natomiast pierwsze wina trafiły na rynek krajowy w roku 2013r.

Klimat / Gleba

Łagodny klimat zachodnich krańców Pogórza Wielickiego, dobre gleby piaskowe i lessowe z dodatkiem glin, oraz południowa ekspozycja i stoki o niewielkim nachyleniu sprawiają, że tutejsza ziemia rodzi owoce idealne do winifikacji. Pod czujnym okiem pracowników winnicy zamieniają się się w niebanalne czerwone wina o intensywnej barwie i smaku czerwonych owoców.

Opinie

Napisz opinię

Winnica Hybridium - Circo 2017

Winnica Hybridium - Circo 2017

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania: 16-18 °C
  • Produkowane ze szczepu: Rondo
  • Region: Województwo Małopolskie

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: