Winnica Turnau - Rosé Zobacz większe

Winnica Turnau - Rose 2019

37069

Nowy produkt

Wino o głębokiej barwie eleganckiego różu, z połyskiem.
Pierwszy nos pozytywnie zachęca i przechodzi płynnie w intensywne zapachy cytrusów, czerwonej porzeczki, malin i owocu granatu. W ustach orzeźwienie ubrane w kruchą kwasowość równoważoną subtelnym cukrem resztkowym. Niebanalny balans rześkości polskich owoców i egzotycznego ciepła cytrusów.
Rosé z Winnicy Turnau to nieprzeciętne, półwytrawne wino, idealnie gaszące pragnienie i zadziwiające bogactwem aromatów.

Polecamy do: aperitif, ryby, makarony, białe mięso, sałatki.

BRAK W MAGAZYNIE

Więcej szczegółów

59,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Winnica Turnau
Winnica Turnau

Opis

KolorRóżowe
SmakPółwytrawne
Kraj pochodzeniaPolska
RegionZachodniopomorskie
SzczepRondo
Objętość750ml
Zawartość alkoholu11,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Winnica Turnau

Winnica

Choć nazwisko Turnau kojarzone jest głównie z muzyką i na pewno pomogło w początkowej promocji winiarskiego przedsięwzięcia, to wszystko co działo się później nosi przedrostek "naj". Turnau bowiem jest największą i najbardziej rozpoznawaną winnicą w Polsce. Od siebie dodamy, że uważamy ich również za najbardziej innowacyjną firmę - w ostatnich latach wprowadzali do swojej oferty nowe wina takie jak, LodoweŚwiętomarcińskie lub Szlachetny Zbiór. Wszystkie bardzo wysokich lotów, jak na Winnicę Turnau przystało.

Szczepy

Dziś, po wielu latach ciągłego rozwoju Winnica Turnau obejmuje swym areałem 34 hektary obsadzone takimi szczepami jak: Solaris i Johanniter, Riesling, Hibernal, Seyval blanc, Rondo, Regent i Cabernet. Oferują zarówno kupaże, jak i wina jednoszczepowe oraz cenione i poszukiwane wino lodowe i musujące. 

Historia

Winnica rozpoczęła działalność w 2010r., oficjalnie, bo plany snuto o wiele wcześniej. Zbigniew Turnau, jego syn Jacek - obaj prowadzący duże gospodarstwo, sadownik Tomasz Kasicki i… Grzegorz Turnau, którego szerzej przedstawiać nie trzeba, postanowili połączyć siły, wykorzystać doskonałe warunki Baniewic i założyć winnicę. Skłoniła ich do tego nie tylko wspólna pasja, ale i chęć wskrzeszenia rodzinnej tradycji, zapoczątkowanej we Lwowie przez właściciela ziemskiego Jerzego Turnaua. Ich działania wspiera doświadczony winiarz z Nadrenii - Frank Faust.

Klimat / Gleba

Dość chłodny, choć w miarę łagodny klimat północno-zachodniej Polski, obecność dużych zbiorników wodnych (w tym stosunkowo bliskie sąsiedztwo Morza Bałtyckiego), odpowiednia suma opadów oraz piaszczysto-gliniaste gleby (cały teren jest pagórkowaty) sprawiają, że w Baniewicach winorośl, zwłaszcza jej białe odmiany, mają się bardzo dobrze. 

Opinie

Oceń 
2020-11-10

L-Ł-P

Lekko - łatwo - przyjemnie. Z wyczuwalną słodyczą. Taki styl rose "tarasowego" trzeba lubić. I mieć taras. Ja nie mam.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Winnica Turnau - Rose 2019

  Winnica Turnau - Rose 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Półwytrawne
  • Kolor: Różowe
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Zawartość alkoholu: 11%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Regent, Rondo
  • Region: Województwo Zachodniopomorskie

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: