Winnica Turnau - Seyval Blanc Zobacz większe

Winnica Turnau - Seyval Blanc 2019

37068

Nowy produkt

Wino z rodzimych winogron z odmiany seyval blanc, o aromatach przywodzących na myśl nuty cytryn i mandarynek w towarzystwie słodkiej brzoskwini. Chrupka limonkowa kwasowość gra tu z delikatnym grejprutowym posmakiem.

Więcej szczegółów

79,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Winnica Turnau
Winnica Turnau

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPolska
RegionWojewództwo Zachodniopomorskie
SzczepSeyval Blanc
Objętość750ml
Zawartość alkoholu11,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Winnica Turnau

Winnica

Choć nazwisko Turnau kojarzone jest głównie z muzyką i na pewno pomogło w początkowej promocji winiarskiego przedsięwzięcia, to wszystko co działo się później nosi przedrostek "naj". Turnau bowiem jest największą i najbardziej rozpoznawaną winnicą w Polsce. Od siebie dodamy, że uważamy ich również za najbardziej innowacyjną firmę - w ostatnich latach wprowadzali do swojej oferty nowe wina takie jak, LodoweŚwiętomarcińskie lub Szlachetny Zbiór. Wszystkie bardzo wysokich lotów, jak na Winnicę Turnau przystało.

Szczepy

Dziś, po wielu latach ciągłego rozwoju Winnica Turnau obejmuje swym areałem 34 hektary obsadzone takimi szczepami jak: Solaris i Johanniter, Riesling, Hibernal, Seyval blanc, Rondo, Regent i Cabernet. Oferują zarówno kupaże, jak i wina jednoszczepowe oraz cenione i poszukiwane wino lodowe i musujące. 

Historia

Winnica rozpoczęła działalność w 2010r., oficjalnie, bo plany snuto o wiele wcześniej. Zbigniew Turnau, jego syn Jacek - obaj prowadzący duże gospodarstwo, sadownik Tomasz Kasicki i… Grzegorz Turnau, którego szerzej przedstawiać nie trzeba, postanowili połączyć siły, wykorzystać doskonałe warunki Baniewic i założyć winnicę. Skłoniła ich do tego nie tylko wspólna pasja, ale i chęć wskrzeszenia rodzinnej tradycji, zapoczątkowanej we Lwowie przez właściciela ziemskiego Jerzego Turnaua. Ich działania wspiera doświadczony winiarz z Nadrenii - Frank Faust.

Klimat / Gleba

Dość chłodny, choć w miarę łagodny klimat północno-zachodniej Polski, obecność dużych zbiorników wodnych (w tym stosunkowo bliskie sąsiedztwo Morza Bałtyckiego), odpowiednia suma opadów oraz piaszczysto-gliniaste gleby (cały teren jest pagórkowaty) sprawiają, że w Baniewicach winorośl, zwłaszcza jej białe odmiany, mają się bardzo dobrze. 

Opinie

Napisz opinię

Winnica Turnau - Seyval Blanc 2019

Winnica Turnau - Seyval Blanc 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Zawartość alkoholu: 11,5%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Seyval Blanc
  • Region: Województwo Zachodniopomorskie

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: