Słońce i Wiatr - Seyval wino naturalne 2021
Słońce i Wiatr - Seyval wino naturalne 2021
Słońce i Wiatr - Seyval wino naturalne 2021
Słońce i Wiatr - Seyval wino naturalne 2021

Słońce i Wiatr - Seyval wino naturalne 2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Małopolska
Szczep
Seyval Blanc
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
10,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

74,99 zł

Opis

To białe wino swój intrygujący pomarańczowy kolor zawdzięcza 40 dniowej maceracji na skórkach. 

Cechuje się orzeźwiającą cytrynową kwasowością przełamaną taninami charakterystycznymi dla win długo macerowanych. Wyczuwalne suszone owoce, herbata z  dodatkiem miodu i morelowym akcentem.

W całości z odmiany seyval blanc, rocznik 2021.

To jedno z win naturalnych winnicy Słońce i Wiatr, powstałych z ręcznie zebranych ekologicznych owoców. Fermentację przeprowadziły dzikie drożdże. Wino jest nieklarowane, niefiltrowane i bez jakichkolwiek dodatków chemicznych – w tym siarki. Mętność lub osad są zjawiskiem naturalnym i normalnym.

Polecane do ryb, owoców morza i kuchni azjatyckiej.

Wino Seyval z wcześniejszego rocznika, zdobyło dwie nagrody  w najbardziej prestiżowym polskim konkursie SPOT w kategorii win pomarańczowych: Złoty Korek w 2022 i Brązowy Korek w 2021.

 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Słońce i Wiatr

Winnica Słońce i Wiatr to rodzinne przedsięwzięcie . W uprawie są blisko dwa hektary  winorośli, na którą składają się trzy oddzielne parcele usytuowane kilkanaście kilometrów na pn-zach od Krakowa.  Winnica posiada certyfikat uprawy ekologicznej.

Winnica

Uprawa winorośli odbywa się z poszanowaniem natury. W produkcji nie używa się herbicydów, a do nawożenia wykorzystywany jest przede wszystkim obornik. Odmiany winorośli pielęgnowane przez winnicę mają wysoką odporność na choroby grzybowe, co pozwala do minimum ograniczyć opryski. 

Szczepy

Odmniany winorośli uprawiane przez winnicę Słońce i Wiatr to: solaris, seyval blanc, rondo, regent, leon millot, marechal foch, cabernet cantor, cabernet cortis

Historia

Najstarsza z winnic, położona w Smardzowicach a granicząca z Ojcowskim Parkiem Narodowym została założona w 2011 r. Początkowo na powierzchni 0,4 ha uprawiane były odmiany solaris i seyval blanc na wina białe oraz rondo, regent i leon millot na czerwone.

Wiosną 2014  obsadzono winoroślą kolejne dwie działki, w Szczodrkowicach i Iwanowicach,  o powierzchni 1,6 ha. Rosną na nich: leon millot, marechal foch, regent, cabernet cantor i cabernet cortis na wina czerwone, a z odmian białych solaris i seyval blanc.

Klimat/Gleba

Jurajskie gleby, z pomocą słońca, deszczu i wiatru, rodzą pełne charakteru owoce, które w winnicy Słońce i Wiatr zamieniane są na wina.

 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również