Dragma wermut biały półwytrawny 2017
Dragma wermut biały półwytrawny 2017
Dragma wermut biały półwytrawny 2017
Dragma wermut biały półwytrawny 2017
Dragma wermut biały półwytrawny 2017
Dragma wermut biały półwytrawny 2017

Dragma wermut biały półwytrawny 2017

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Kujawsko-Pomorskie
Objętość
700 ml
Zawartość alkoholu
17%
Kolor
Białe

168,99 zł

Opis

Wermut jest winem wzmocnionym, aromatyzowanym składnikami roślinnymi. Wermut Dragma biały półwytrawny powstał na bazie wina Isten-hegy Furmint 2017 z regionu Tokaj. Warto tutaj zaznaczyć, że 2017 rok jest uważany za jeden z najlepszych w historii tego regionu. Wermut został dosłodzony koncentratem winogronowym (poziom słodyczy Brix 65) oraz wzmocniony Pomorskim spirytusem rektyfikowanym luksusowym 96,5%

W skład receptury białej Dragmy wchodzą: bylica pontyjska – piołun, tysiącznik, skórka pomarańczowa gorzka, tatarak, biała gorczyca, imbir, cynamon, goździki, kolendra, anyż gwiazdkowaty, kosaciec, skórka mandarynki, skórka cytrynowa.

Jak najlepiej pić DRAGMĘ?

W kieliszku do wina (taki sposób pozwala cieszyć się smakiem i aromatem w pełni).

Na kostkach lodu

Ze szczyptą świeżo mielonego pieprzu – pikantność pieprzu podkreśla i uwypukla smak, a jednocześnie doskonale współgra z sokami żołądkowymi wpływając na trawienie i apetyt

Z plasterkiem pomarańczy – jeśli chcemy podbić słodycz wermutu

Z plasterkiem cytryny – jeżeli zależy nam na większej świeżości i kwasowości

Z plasterkiem grapefruita – jeżeli chcemy nieco więcej gorzkiego posmaku

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Dragma

Dragma to pierwszy polski rzemieślniczy wermut (wino naturalnie wzmocnione i aromatyzowane składnikami roślinnymi). Jego receptura bazuje na rocznikowych węgierskich winach, ekologicznych ziołach oraz polskim spirytusie.

Szczypta historii

Dragma jest staropolskim określeniem na szczyptę – tego i owego, którą dodawano do ówczesnych win, aby poprawić ich smak. „Doprawianie” win na szeroką skalę spowodowało nawet w XVI wieku wprowadzenie zakazów zabraniających kupcom tego procederu. Przekorni Polacy, niezbyt przejęci owymi regulacjami sporządzali na terenach RP wermuty niemal 200 lat wcześniej nim zajął się tym Antoni Carpano – Włoch uważany za ojca współczesnych wermutów.

Receptura Dragmy jest swoistym hołdem dla tej historii – i przekory, którą wszyscy mamy we krwi. Za jej finalny kształt odpowiada Bogumił Rychlak – wykładowca akademicki i pasjonat dawnych alkoholi, mający w swoim dorobku wiele medali i wyróżnień za przepisy najróżniejszych trunków. Wraz z zespołem Dragmy odtworzył dawne receptury, którym nadał nowoczesny, bardziej zniuansowany i zwiewny charakter. Od strony technicznej nad projektem czuwał Balazs Haga, węgierski enolog, który dołożył od siebie szczyptę natury.

Dragma przykuwa uwagę bardzo przemyślaną koncepcją marki oraz nietuzinkową i ekscentryczną warstwą wizualną. Łączy wartości płynące z tradycji i natury z nowoczesnym podejściem do komunikacji marki. 
Ich hasło przewodnie, to: lepiej pić lepiej.

Wina używane w procesie produkcji Dragmy

Pierwszy wariant wermutu to Wermut biały extra dry 17%, którego bazę stanowi Furmint z regionu Tokaj.

Drugi – czerwony słodki, jest kształtowany na podstawie Cabernet Franc 2018 od Zoltana Gunzera z regionu Villany.

Poza winami, na końcowy smak i aromat Dragmy składają się macerowane na zimno dzikie, naturalne zioła i przyprawy korzenne – m.in. piołun, kolendra, imbir, goźdźiki, cynamon, tatarak czy lukrecja - z których znaczna część pozyskiwana jest w zrównoważony sposób z dziewiczych terenów Puszczy Białowieskiej.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również