Słońce i Wiatr - SOLEY BIO 2023
Słońce i Wiatr - SOLEY BIO 2023

Słońce i Wiatr - SOLEY BIO 2023

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Małopolska
Szczep
Solaris
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
10-12 °C

83,99 zł

Opis

Soley 2023 to białe wino półwytrawne ze szczepu solaris, wyprodukowane i butelkowane przez ekologiczne gospodarstwo rolne, Winnicę Słońce i Wiatr.  W winie wyraźnie wyczuwamy nutę owoców tropikalnych, gruszki i brzoskwini. W ustach łagodne z grejpfrutowym finiszem.

Soley 2023 zdobyło srebrny medal w konkursie WINOPL

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Słońce i Wiatr

Winnica Słońce i Wiatr to rodzinne przedsięwzięcie . W uprawie są blisko dwa hektary  winorośli, na którą składają się trzy oddzielne parcele usytuowane kilkanaście kilometrów na pn-zach od Krakowa.  Winnica posiada certyfikat uprawy ekologicznej.

Winnica

Uprawa winorośli odbywa się z poszanowaniem natury. W produkcji nie używa się herbicydów, a do nawożenia wykorzystywany jest przede wszystkim obornik. Odmiany winorośli pielęgnowane przez winnicę mają wysoką odporność na choroby grzybowe, co pozwala do minimum ograniczyć opryski. 

Szczepy

Odmniany winorośli uprawiane przez winnicę Słońce i Wiatr to: solaris, seyval blanc, rondo, regent, leon millot, marechal foch, cabernet cantor, cabernet cortis

Historia

Najstarsza z winnic, położona w Smardzowicach a granicząca z Ojcowskim Parkiem Narodowym została założona w 2011 r. Początkowo na powierzchni 0,4 ha uprawiane były odmiany solaris i seyval blanc na wina białe oraz rondo, regent i leon millot na czerwone.

Wiosną 2014  obsadzono winoroślą kolejne dwie działki, w Szczodrkowicach i Iwanowicach,  o powierzchni 1,6 ha. Rosną na nich: leon millot, marechal foch, regent, cabernet cantor i cabernet cortis na wina czerwone, a z odmian białych solaris i seyval blanc.

Klimat/Gleba

Jurajskie gleby, z pomocą słońca, deszczu i wiatru, rodzą pełne charakteru owoce, które w winnicy Słońce i Wiatr zamieniane są na wina.

 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również