Słońce i Wiatr - SOLEY

Słońce i Wiatr - SOLEY

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Małopolska
Szczep
Solaris
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
11,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

59,99 zł

Opis

Soley 2021 to białe wino półwytrawne ze szczepu Solaris. Zachwyca smakiem pełnym rześkiej kwaskowości z delikatną grejpfrutową goryczką. Świetnie sprawdza się w kuchni orientalnej, daniach warzywnych, wegetariańskich, do drobiu, grzybów, a także jako aperitif. 

Cukier 13g/l

Kwasowość 8g/l

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Słońce i Wiatr

Winnica Słońce i Wiatr to rodzinne przedsięwzięcie . W uprawie są blisko dwa hektary  winorośli, na którą składają się trzy oddzielne parcele usytuowane kilkanaście kilometrów na pn-zach od Krakowa.  Winnica posiada certyfikat uprawy ekologicznej.

Winnica

Uprawa winorośli odbywa się z poszanowaniem natury. W produkcji nie używa się herbicydów, a do nawożenia wykorzystywany jest przede wszystkim obornik. Odmiany winorośli pielęgnowane przez winnicę mają wysoką odporność na choroby grzybowe, co pozwala do minimum ograniczyć opryski. 

Szczepy

Odmniany winorośli uprawiane przez winnicę Słońce i Wiatr to: solaris, seyval blanc, rondo, regent, leon millot, marechal foch, cabernet cantor, cabernet cortis

Historia

Najstarsza z winnic, położona w Smardzowicach a granicząca z Ojcowskim Parkiem Narodowym została założona w 2011 r. Początkowo na powierzchni 0,4 ha uprawiane były odmiany solaris i seyval blanc na wina białe oraz rondo, regent i leon millot na czerwone.

Wiosną 2014  obsadzono winoroślą kolejne dwie działki, w Szczodrkowicach i Iwanowicach,  o powierzchni 1,6 ha. Rosną na nich: leon millot, marechal foch, regent, cabernet cantor i cabernet cortis na wina czerwone, a z odmian białych solaris i seyval blanc.

Klimat/Gleba

Jurajskie gleby, z pomocą słońca, deszczu i wiatru, rodzą pełne charakteru owoce, które w winnicy Słońce i Wiatr zamieniane są na wina.

 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również