Barczentewicz - Pinot Noir Minor 2020

Barczentewicz - Pinot Noir Minor 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Małopolski Przełom Wisły
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
11,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

134,99 zł

Opis

DOSTĘPNE OSTATNIE 3 BUTELKI

Winnica Kamila Barczentewicza znajduje się w miejscowości Dobre, którą dawniej dzielono na Małe Dobre i Wielkie Dobre, czyli kolejno Dobre Minor oraz Dobre Major. Pan Kamil, właściciel winnicy, w ten urokliwy fakt, ubrał dwa odmienne Pinoty. Tym sposobem, powstały dwa wybitne wina ze szczepu pinot noir: Minor i Major.

Pinot Noir Minor to soczyste, bardzo owocowe wino o delikatnych, ziołowych nutach i lekkiej strukturze. Wyczuwalne owocowe aromaty wiśni, czerwonych porzeczek i malin. Wino mineralne, długie zakończone lekką dojrzałą taniną.

Winogrona szczepu pinot noir pozyskiwane są z wapiennego, południowo-zachodniego wzgórza parceli Dobre, położonej nieopodal Kazimierza Dolnego. Owoce uprawiane z najwyższą troską o środowisko naturalne.

Naturalna fermentacja w kadziach dębowych, poprzedzona oraz zakończona czterotygodniową maceracją. Wino przez dziewięć miesięcy dojrzewało głównie w dębowych beczkach.

Pinot Noir Dobre Minor składa się z najlepiej wyselekcjonowanych klonów niemieckich szlachetnego szczepu. Produkt niefiltrowany.

Wyprodukowano 2149 butelek.

BRAK W MAGAZYNIE.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Kamil Barczentewicz

Winnica

Kamil Barczentewicz, właściciel winnicy, podkreśla że kluczowym czynnikiem wpływającym na jakość jego produktów jest nie tylko pasja i zaangażowanie, ale i terroir. To słowo wytrych. To dzięki niemu wina z tej winnicy tak często doceniane są przez krytyków i konsumentów. W Dobrem, nieopodal Kazimierza Dolnego pisze się na bieżąco kolejna ważna karta w księdze polskiego winiarstwa. 

Szczepy

Dwanaście hektarów upraw winnicy Kamila Barczentewicza, to przede wszystkim szczepy takie jak Pinot Noir, Chardonnay, Pinot Blanc, Bläufrankisch, Gewürztraminer i Riesling. Stosuje się tu naturalne metody ochrony roślin. W poszukiwaniu swojego stylu Kamil podróżował po winnicach z Austrii, Chile a następnie zdobywał więdzę nt. enologii w École Nationale Supérieure Des Sciences Agronomiques w Brodeaux. 

Historia

Pierwsze nasadzenia miały miejsce w roku 2017, zaś rocznikiem “premierowym”, który szturmem podbił serca krytyków, był ten oznaczony cyfrą 2019. Zachwyciły Pinot Blanc, Regent w różowej odsłonie i przede wszystkim, Pinot Noir, który jest dla Kamila Barczentewicza wyjątkowo ważnym szczepem. Nic tylko próbować!

Klimat / Gleba

Słynne terroir tej winnicy, to połączenie słonecznej ekspozycji wzgórza położonego na wysokości 130 - 180 m n.p.m., na wapiennych, ilastych i gliniastych glebach. Łagodny klimat panujący w Dobrem, wspomagany meandrującą nieopodal Wisłą połączony ze starannością, pieczołowitością i troską oraz doświadczeniem winiarza  tworzy niebanalne wina, które stawiają czoła nawet najbardziej wymagajacym podniebieniom. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2021

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

1 - ilość opinii

Lepsze
Ja wolę Minora od Majora, ale oba nowe Pinoty od Pana Kamila są świetne. Ten jest bardziej klasyczny, owocowy z grzybowymi nutkami
Dodano przez Kornel w dniu 2022-07-12

Inni klienci kupili również