Winnica Silesian - Dziki Taboon 2020

Winnica Silesian - Dziki Taboon 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Dolny Śląsk
Szczep
Souvignier Gris
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
11,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

100,00 zł

Opis

Dziki Taboon to białe wino wytrawne, znakomity kupaż souvignier gris, hibernal, seyval blanc. Wino fermentowane na skórkach przez 2 miesiące, spontaniczna fermentacja, niefiltrowane, niska zawartość siarki, siarkowane tylko przed butelkowaniem.
 
Nagrody: złoty medal i tytuł Championa w konkursie WINOPL - Konkurs Win Polskich.
 
Doskonały dodatek do jagnięciny, pieczonego bakłażana i kaszy gryczanej z grzybami.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

O producencie

manufacturer-picture

Winnica Silesian

Winnica Silesian - to młody, jednak dojrzały projekt rodzinnej winnicy. Patrząc na działania rodziny Mazurków można odnieść wrażenie, że winem zajmują się już wiele lat.

Producent

Winnica Silesian położona w Bagieńcu, czyli sercu Dolnego Śląska, na przedgórzu Sudeckim, to młode, acz prężnie działające rodzinne przedsięwzięcie. Ich wina zdążyły już namieszać - w pozytywnym znaczeniu tego słowa - na polskim rynku, ale i za granicą – trafiły bowiem do jedno i dwu gwiazdkowych restauracji w Wielkiej Brytanii. Wśród długich szpalerów krzewów odwiedzający winnicę turyści znajdą również XVII-wieczne przypałacowe gospodarstwo, winiarnię w zabytkowej stajni, salę degustacyjną (z zapierającym dech w piersiach widokiem na pola lawendy!) oraz…konie, mnóstwo koni:)

Szczepy

Na obszarze 11 hektarów uprawia się tu liczne odmiany vitis vinifera. Do odmian białych należy zaliczyć szczepy: Riesling, Roter riesling, Seyval blanc, Johanniter, Solaris, Souvignier gris. Czerwień reprezentują: Rondo, Regent, Cabernet cortis. Winnica pomimo młodego stażu bardzo odważnie podąża za najnowszymi trendami - ich Roter Riesling wino pomarańczowe, zdobywca srebrnego medalu w konkursie "Polskie Korki" w kategorii win specjalnych.

Historia

Winnica Silesian działa od kwietnia 2016 roku i choć mają dopiero kilka lat, mogą się poszczycić jednym z większych areałów wśród polskich producentów - 11 hektarów. Właściciele, rodzina Mazurków, oprócz uprawy winorośli, od pokoleń zajmują się także hodowlą koni. Nazwa winnicy nawiązuje nie tylko do regionu (Dolny Śląsk), ale i rasy koni (Silesian), których to przedstawicielki rodziny “odbudowały” stadninę po II wojnie światowej.  

Klimat / Gleba

Specyficzny, dość łagodny klimat Dolnego Śląska sprzyja uprawie winorośli, zwłaszcza odmian białych, choć w Winnicy Silesian dbają również o ich czerwonych kuzynów. Odpowiednie nasłonecznienie, nachylenie stoków oraz gleba, głównie granitowe łupki, dopełniają całości. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również