Srebrna Góra - Gewurztraminer 2020
Srebrna Góra - Gewurztraminer 2020

Srebrna Góra - Gewurztraminer 2022

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Małopolska
Szczep
Gewurztraminer
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
8-10 °C

68,99 zł

Opis

Bardzo aromatyczne i eleganckie wino wytrawne w 100% ze szczepu gewurztraminer. 

Zniewalający zapach: owoc liczi, płatki róży, melon, mango i marakuja. Do tego nuty brzoskwiniowo-morelowe. W tle delikatne nuty konfitury różanej i delikatne zioła (melisa, mięta) oraz miód akacjowy.

W ustach wino bardzo przyjazne, krągłe i rozgrzewające. Smak dojrzałego jabłka, brzoskwini i cytrusów. Długi mineralny finisz ze słodkim mandarynkowym posmakiem i odrobiną prażonych migdałów.

Ten wytrawny gewurztraminer będzie pasował do białego mięsa, aromatycznej marynaty, sosów i przypraw. Spróbuj z sushi, pasztetami, daniami piknikowymi (zimny kurczak, sałatka z tuńczykiem), potraw lekko pikantnych kuchni orientalnej.

Lekko owocowe lub słodkie desery też świetnie współgrają z tym winem! Tropikalna salsa owocowa, lub lekko marynowane owoce + Gewurztraminer ze Srebrnej Góry to dobrana para :)

Nagrody i wyróżnienia:

EnoExpo 2021:  brązowy medal

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Srebrna Góra

Winnica Srebrna Góra - jedna z największych polskich winnic, powstała na ziemiach kamedulskich. Wielkie projekty rodzą się z pasji, marzeń, wytrwałości i z wiary w niemożliwe. Tak też było i w tym wypadku.

Producent

Winnica Srebrna Góra stanowi obecnie jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Obszar upraw obejmujący 26 hektarów pozwala nie tylko na duże możliwości produkcyjne, ale i na sporą swobodę w doborze szczepów. Srebrna Góra w swych działaniach nawiązuje do tradycji krakowskiego winiarstwa, sięgających X wieku. Zabytkowe pomieszczenia klasztoru kamedułów, nowoczesne zbiorniki fermentacyjne, drewniane beczki, tu miłość do wina i tradycja, spotykają się z nowoczesną technologią.  

Szczepy

Na zboczach Przegorzał i Bielańskich, znajdujących się w pobliżu klasztornego wzgórza i lasu wolskiego uprawiane są Chardonnay, Pinot Gris, Riesling, Gewürztraminer, Zweigelt, Regent, Pinot Noir i Seyval Blanc. Powstają z nich białe i czerwone jednoszczepowe oraz kupaże. 

Historia

Projekt rozpoczęto przy współpracy z zakonem Kamedułów w Krakowie. W 2009r. Lanfranco Longhi E.C., Ojciec Major Kongregacji Eremitów Kamedułów Góry Koronnej wydał oficjalnie zgodę na zagospodarowanie 12 ha ziemi. W 2010r. dokonano pierwszych nasadzeń, dwa lata później światło dziennie ujrzało pierwsze 16 tysięcy butelek wina sygnowanego nazwą Srebrna Góra. Kolejne lata to m.in. powiększenie areału o kolejne 12 ha (tym razem w Przegorzałach), podwojenie nasadzeń i zwiększenie produkcji do, bagatela 65 tysięcy butelek wina na rok (dane na rok 2015).  Dziś Srebrna Góra jest jedną z najprężniej  rozwijających się i na pewno najpiękniej położonych winnic w Polsce.

Klimat / Gleba

Łagodny klimat, naturalna osłona od strony Lasu Wolskiego, Dolina Wisły, dobre nasłonecznienie (południowo-zachodnia wystawa) i wapienno-gliniaste podłoże - wszystko to zapewnia dogodne warunki do uprawy winorośli właściwej. A gdy do tego dodać tradycję i ciężką pracę - efekty są bardzo obiecujące. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
marzec-2022

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również