Barczentewicz - Riesling Późny Zbiór 2020

Barczentewicz - Riesling Późny Zbiór 2020

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Małopolski Przełom Wisły
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
11%
Temperatura podawania
10-12 °C

98,99 zł

Opis

Polskie wino białe półwytrawne.

Winogrona szczepu riesling pozyskane ze szczytu wapiennego południowego stoku (175 m n.p.m.) parceli Okręglica, położonej w Dobrem nieopodal Kazimierza Dolnego.

Wino późnego zbioru, owoc zebrany 5 listopada 2020r. Winogrona w ok. 60% porażone szlachetną pleśnią Botrytis Cinerea dla większej koncentracji związków aromatycznych i cukrów w winie. 

Wino fermentowało w niskiej temperaturze w stalowym zbiorniku. Fermentacja przerwana w sposób naturalny.

Wyprodukowano 1460 butelek.

ROCZNIK WYPRZEDANY U PRODUCENTA

Wino w ocenie specjalistów:
"Nuty botrytisu są tu wyczuwalne, podobnie jak delikatne akcenty miodowe, na pierwszym planie niepodzielnie królują dojrzałe jabłka i cytrusy i skórka cytrynowa. Dzięki swojej złożoności może być prawdziwą gratką dla sommelierów".
Maciej Nowicki, Winicjatywa.pl

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Kamil Barczentewicz

Winnica

Kamil Barczentewicz, właściciel winnicy, podkreśla że kluczowym czynnikiem wpływającym na jakość jego produktów jest nie tylko pasja i zaangażowanie, ale i terroir. To słowo wytrych. To dzięki niemu wina z tej winnicy tak często doceniane są przez krytyków i konsumentów. W Dobrem, nieopodal Kazimierza Dolnego pisze się na bieżąco kolejna ważna karta w księdze polskiego winiarstwa. 

Szczepy

Dwanaście hektarów upraw winnicy Kamila Barczentewicza, to przede wszystkim szczepy takie jak Pinot Noir, Chardonnay, Pinot Blanc, Bläufrankisch, Gewürztraminer i Riesling. Stosuje się tu naturalne metody ochrony roślin. W poszukiwaniu swojego stylu Kamil podróżował po winnicach z Austrii, Chile a następnie zdobywał więdzę nt. enologii w École Nationale Supérieure Des Sciences Agronomiques w Brodeaux. 

Historia

Pierwsze nasadzenia miały miejsce w roku 2017, zaś rocznikiem “premierowym”, który szturmem podbił serca krytyków, był ten oznaczony cyfrą 2019. Zachwyciły Pinot Blanc, Regent w różowej odsłonie i przede wszystkim, Pinot Noir, który jest dla Kamila Barczentewicza wyjątkowo ważnym szczepem. Nic tylko próbować!

Klimat / Gleba

Słynne terroir tej winnicy, to połączenie słonecznej ekspozycji wzgórza położonego na wysokości 130 - 180 m n.p.m., na wapiennych, ilastych i gliniastych glebach. Łagodny klimat panujący w Dobrem, wspomagany meandrującą nieopodal Wisłą połączony ze starannością, pieczołowitością i troską oraz doświadczeniem winiarza  tworzy niebanalne wina, które stawiają czoła nawet najbardziej wymagajacym podniebieniom. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2021

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również