Barczentewicz - Blanc de Noir Beton 2020 Zobacz większe

Barczentewicz - Blanc de Noir Beton 2020

16119

Nowy produkt

Białe wino z ciemnych winogron szczepu Pinot Noir, dzięki szybkiemu wyciśnięciu owocu w prasie winiarskiej.

Winogrona pozyskane ze szczytu wapiennego wzgórza (165 m n.p.m.) o wystawie południowo-Zachodniej parceli Dobre, położonej nieopodal Kazimierza Dolnego.

Owoce uprawiane z najwyższą  troską o środowisko naturalne. Fermentacja, a następnie 6-miesięczne dojrzewanie na drożdżowym osadzie w jajku betonowym.

Produkt delikatnie siarkowany i niefiltrowany.

Wyprodukowano 2104 butelki.

Więcej szczegółów

74,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Winnica Kamil Barczentewicz
Winnica Kamil Barczentewicz

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPolska
RegionMałopolski Przełom Wisły
SzczepPinot Noir
Objętość750ml
Zawartość alkoholu11,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Winnica Kamil Barczentewicz

Winnica

Kamil Barczentewicz, właściciel winnicy, podkreśla że kluczowym czynnikiem wpływającym na jakość jego produktów jest nie tylko pasja i zaangażowanie, ale i terroir. To słowo wytrych. To dzięki niemu wina z tej winnicy tak często doceniane są przez krytyków i konsumentów. W Dobrem, nieopodal Kazimierza Dolnego pisze się na bieżąco kolejna ważna karta w księdze polskiego winiarstwa. 

Szczepy

Dwanaście hektarów upraw winnicy Kamila Barczentewicza, to przede wszystkim szczepy takie jak Pinot Noir, Chardonnay, Pinot Blanc, Bläufrankisch, Gewürztraminer i Riesling. Stosuje się tu naturalne metody ochrony roślin. W poszukiwaniu swojego stylu Kamil podróżował po winnicach z Austrii, Chile a następnie zdobywał więdzę nt. enologii w École Nationale Supérieure Des Sciences Agronomiques w Brodeaux. 

Historia

Pierwsze nasadzenia miały miejsce w roku 2017, zaś rocznikiem “premierowym”, który szturmem podbił serca krytyków, był ten oznaczony cyfrą 2019. Zachwyciły Pinot Blanc, Regent w różowej odsłonie i przede wszystkim, Pinot Noir, który jest dla Kamila Barczentewicza wyjątkowo ważnym szczepem. Nic tylko próbować!

Klimat / Gleba

Słynne terroir tej winnicy, to połączenie słonecznej ekspozycji wzgórza położonego na wysokości 130 - 180 m n.p.m., na wapiennych, ilastych i gliniastych glebach. Łagodny klimat panujący w Dobrem, wspomagany meandrującą nieopodal Wisłą połączony ze starannością, pieczołowitością i troską oraz doświadczeniem winiarza  tworzy niebanalne wina, które stawiają czoła nawet najbardziej wymagajacym podniebieniom. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2021

Opinie

Napisz opinię

Barczentewicz - Blanc de Noir Beton 2020

Barczentewicz - Blanc de Noir Beton 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Zawartość alkoholu: 11,5%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Pinot Noir
  • Region: Małopolski Przełom Wisły

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: