Godyla - Cabernet Cortis 2021
Godyla - Cabernet Cortis 2021

Godyla - Cabernet Cortis 2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Opolszczyzna
Szczep
Cabernet Cortis
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

75,99 zł

Opis

Czerwone wino wytrawne, profilem bardzo zbliżone do klasycznych cabernet sauvignon. Dojrzewało dwanaście miesięcy w średnio wypalonych beczkach z dębu francuskiego w których powolnie zachodziła mikrooksydacja.

W nosie wyróżnia się zdecydowanie dojrzała czarna porzeczka, jeżyna oraz delikatne waniliowe nuty dębowe. Wino miękkie w smaku i aromacie, pozbawione ostrości ze świetnym zbalansowaniem kwasów, tanin, garbników i alkoholu.

Wino zdecydowanie ma potencjał do postarzania w butelce.

Jest idealne do mięs, dojrzewających szynek oraz serów - szczególnie owczych oraz kozich.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Pałacowa Winnica Godyla

Winnica

Autor przedsięwzięcia - Szymon Godyla to doświadczony winiarz z międzynarodowym doświadczeniem zdobytym m.in. w niemieckiej winiarni Vier Jahreszeiten. Szymon jest również absolwentem Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (studiował również na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie). Winnica oferuje zwiedzanie, degustacje, oraz bazą hotelową i restauracyjną w przepięknym pałacu w Pawłowicach.

Szczepy

W winnicy uprawia się znane dobrze w Polsce: Solaris, Johanniter, Souvignier Gris oraz Rondo i Regent. Winifikowane są tutaj zarówno wina jednoszczepowe, jak i kupaże (cuvee), a produkcja nastawiona jest zdecydowanie na jakość, nie zaś ilość.

Historia

Winnica Pałacu Pawłowice założona została w 2015r., kiedy dokonano pierwszych nasadzeń na południowym wzgórzu Pawłowickiej Góry (woj.opolskie). Pierwsze wina z trafiły na rynek w 2018r.Uprawy prowadzone są na obszarze 2.6 ha i obejmują obecnie ok. 10,000 krzewów. Pierwsze wina z trafiły na rynek w 2018r. Warto jednak pamiętać, że tradycja uprawy winorośli na tych terenach jest o wiele dłuższa. Pierwsze krzewy nasadzili tu budowniczowie Pałacu Pawłowice, już 150 lat temu!

Klimat / Gleba

Pawłowicka Góra oferuje gliniaste podłoże, stoki posiadają lekki nachylenie oferując dobre nasłonecznienie. Uprawie wybranych przez Szymona Godylę szczepów wspiera łagodny, umiarkowany klimat. 

Ocena

1 - ilość opinii

Doskonałe
Wino wielowymiarowe, o niezwykle bogatym bukiecie, co nie jest proste do osiągnięcia w przypadku win wytrawnych. Wyraźnie wyczuwalne nuty jeżyny, czarnej porzeczki i jak dla mnie śliwki. Aksamitne i przyjemne... Najlepsze wino wytrawne, jakie do tej pory piłam.
Dodano przez Magdalena w dniu 2023-01-14

Inni klienci kupili również