Godyla - Cabernet Cortis 2019

Godyla - Cabernet Cortis 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Opolszczyzna
Szczep
Cabernet Cortis
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

69,99 zł

Opis

Czerwone wino wytrawne, profilem bardzo zbliżone do klasycznych cabernet sauvignon. Dojrzewało dwanaście miesięcy w średnio wypalonych beczkach z dębu francuskiego w których powolnie zachodziła mikrooksydacja.

W nosie wyróżnia się zdecydowanie dojrzała czarna porzeczka, jeżyna oraz delikatne waniliowe nuty dębowe. Wino miękkie w smaku i aromacie, pozbawione ostrości ze świetnym zbalansowaniem kwasów, tanin, garbników i alkoholu.

Wino zdecydowanie ma potencjał do postarzania w butelce.

Jest idealne do mięs, dojrzewających szynek oraz serów - szczególnie owczych oraz kozich.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Pałacowa Winnica Godyla

Winnica

Autor przedsięwzięcia - Szymon Godyla to doświadczony winiarz z międzynarodowym doświadczeniem zdobytym m.in. w niemieckiej winiarni Vier Jahreszeiten. Szymon jest również absolwentem Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (studiował również na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie). Winnica oferuje zwiedzanie, degustacje, oraz bazą hotelową i restauracyjną w przepięknym pałacu w Pawłowicach.

Szczepy

W winnicy uprawia się znane dobrze w Polsce: Solaris, Johanniter, Souvignier Gris oraz Rondo i Regent. Winifikowane są tutaj zarówno wina jednoszczepowe, jak i kupaże (cuvee), a produkcja nastawiona jest zdecydowanie na jakość, nie zaś ilość.

Historia

Winnica Pałacu Pawłowice założona została w 2015r., kiedy dokonano pierwszych nasadzeń na południowym wzgórzu Pawłowickiej Góry (woj.opolskie). Pierwsze wina z trafiły na rynek w 2018r.Uprawy prowadzone są na obszarze 2.6 ha i obejmują obecnie ok. 10,000 krzewów. Pierwsze wina z trafiły na rynek w 2018r. Warto jednak pamiętać, że tradycja uprawy winorośli na tych terenach jest o wiele dłuższa. Pierwsze krzewy nasadzili tu budowniczowie Pałacu Pawłowice, już 150 lat temu!

Klimat / Gleba

Pawłowicka Góra oferuje gliniaste podłoże, stoki posiadają lekki nachylenie oferując dobre nasłonecznienie. Uprawie wybranych przez Szymona Godylę szczepów wspiera łagodny, umiarkowany klimat. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również