Winnica Silesian - Roter Riesling 2019

Winnica Silesian - Roter Riesling 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Dolny Śląsk
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
10-12 °C

94,49 zł

Opis

Zdobywca srebrnego korka na prestiżowym konkursie “Polskie Korki” w Poznaniu, w kategorii wina specjalne. Roter Riesling z winnicy Silesian to wino pomarańczowe, które swój kolor, smak i aromat zawdzięcza prawie miesięcznej fermentacji na skórkach. Odmiana roter riesling, jest bardzo rzadkim typem rieslinga, według niektórych źródeł opisywany jest jako prekursor rieslinga białego.

Nos: Czysty, o złożonej intensywności rozwijających się aromatów róży, grejpfruta, liczi, suszonych moreli, poziomek i czarnej herbaty.

Paleta: Wino wytrawne, o złożonej strukturze i delikatnej taninie. W ustach wyraźny smak skórki pomelo i suszonych owoców.
Wino z potencjałem starzenia.

Świetnie smakuje już teraz, ale z każdym rokiem będzie jeszcze lepszy.

Roter Riesling jest doskonały do gołąbków w sosie pomidorowym, wędzonych serów i ryb.

Dane techniczne:

Cukier resztkowy: 0.1 g/l
Całkowita kwasowość: 6.6 g/l
Zawartość alkoholu: 12 %
Odmiana: roter riesling
Metoda produkcji: zbiór i selekcja gron ręczna; 3.5 tygodniowa dzika fermentacja na skórkach; wino niefiltrowane

Wino w ocenie specjalistów:
“Mamy dojrzałe, pełne wino. Śliwka bucha do nosa, w ustach równoważona dojrzałym jabłkiem, pychota. To nie przypadek, to wybitne wino".
Robert Mazurek, Rzeczpospolita Plus Minus

ROCZNIK WYPRZEDANY W WINNICY

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Silesian

Winnica Silesian - to młody, jednak dojrzały projekt rodzinnej winnicy. Patrząc na działania rodziny Mazurków można odnieść wrażenie, że winem zajmują się już wiele lat.

Producent

Winnica Silesian położona w Bagieńcu, czyli sercu Dolnego Śląska, na przedgórzu Sudeckim, to młode, acz prężnie działające rodzinne przedsięwzięcie. Ich wina zdążyły już namieszać - w pozytywnym znaczeniu tego słowa - na polskim rynku, ale i za granicą – trafiły bowiem do jedno i dwu gwiazdkowych restauracji w Wielkiej Brytanii. Wśród długich szpalerów krzewów odwiedzający winnicę turyści znajdą również XVII-wieczne przypałacowe gospodarstwo, winiarnię w zabytkowej stajni, salę degustacyjną (z zapierającym dech w piersiach widokiem na pola lawendy!) oraz…konie, mnóstwo koni:)

Szczepy

Na obszarze 11 hektarów uprawia się tu liczne odmiany vitis vinifera. Do odmian białych należy zaliczyć szczepy: Riesling, Roter riesling, Seyval blanc, Johanniter, Solaris, Souvignier gris. Czerwień reprezentują: Rondo, Regent, Cabernet cortis. Winnica pomimo młodego stażu bardzo odważnie podąża za najnowszymi trendami - ich Roter Riesling wino pomarańczowe, zdobywca srebrnego medalu w konkursie "Polskie Korki" w kategorii win specjalnych.

Historia

Winnica Silesian działa od kwietnia 2016 roku i choć mają dopiero kilka lat, mogą się poszczycić jednym z większych areałów wśród polskich producentów - 11 hektarów. Właściciele, rodzina Mazurków, oprócz uprawy winorośli, od pokoleń zajmują się także hodowlą koni. Nazwa winnicy nawiązuje nie tylko do regionu (Dolny Śląsk), ale i rasy koni (Silesian), których to przedstawicielki rodziny “odbudowały” stadninę po II wojnie światowej.  

Klimat / Gleba

Specyficzny, dość łagodny klimat Dolnego Śląska sprzyja uprawie winorośli, zwłaszcza odmian białych, choć w Winnicy Silesian dbają również o ich czerwonych kuzynów. Odpowiednie nasłonecznienie, nachylenie stoków oraz gleba, głównie granitowe łupki, dopełniają całości. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również