Winnica Silesian Riesling 2018

Winnica Silesian - Riesling 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Dolny Śląsk
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
10-12 °C

79,99 zł

Opis

DOSTĘPNE 3 BUTELKI

Silesian Riesling to bardzo świeże wino, z typową dla odmiany wysoką kwasowością. Parcela, na której rośnie ten riesling składa się w 100% z łupku granitowego, dzięki czemu wino jest wyraźnie mineralne.

Nos: Wino aromatyczne, nuty kwiatu lipy, limonki, moreli i pigwy.

Paleta: Lekkie ciało, soczysta faktura i ożywcza kwasowość, doskonale zbalansowana cukrem resztkowym. Mineralny, słonawy finisz.

Konie rasy śląskiej, od których pochodzi nazwa Winnicy Silesian, swoją siłą i elegancją przypominają krzewy szlachetnego rieslinga. Szczep zwany Królem Winorośli rodzi wyjątkowe owoce – stworzono z nich czyste, świeże wino pachnące morelą, brzoskwinią i cytrusami, z wyczuwalnymi aromatami jabłka i dojrzałej wrześniowej pigwy.

Riesling Silesian doskonale pasuje do wyrazistych potraw: bigosu z leśnymi grzybami, wędzonych wędlin czy golonki.

Dane techniczne:
Cukier resztkowy: 7 g/l
Całkowita kwasowość: 7 g/l
Zawartość alkoholu: 11 %
Odmiana: weisser riesling
Metoda produkcji: Zimna maceracja (short-skin contact)

BRAK W MAGAZYNIE.

 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Silesian

Winnica Silesian - to młody, jednak dojrzały projekt rodzinnej winnicy. Patrząc na działania rodziny Mazurków można odnieść wrażenie, że winem zajmują się już wiele lat.

Producent

Winnica Silesian położona w Bagieńcu, czyli sercu Dolnego Śląska, na przedgórzu Sudeckim, to młode, acz prężnie działające rodzinne przedsięwzięcie. Ich wina zdążyły już namieszać - w pozytywnym znaczeniu tego słowa - na polskim rynku, ale i za granicą – trafiły bowiem do jedno i dwu gwiazdkowych restauracji w Wielkiej Brytanii. Wśród długich szpalerów krzewów odwiedzający winnicę turyści znajdą również XVII-wieczne przypałacowe gospodarstwo, winiarnię w zabytkowej stajni, salę degustacyjną (z zapierającym dech w piersiach widokiem na pola lawendy!) oraz…konie, mnóstwo koni:)

Szczepy

Na obszarze 11 hektarów uprawia się tu liczne odmiany vitis vinifera. Do odmian białych należy zaliczyć szczepy: Riesling, Roter riesling, Seyval blanc, Johanniter, Solaris, Souvignier gris. Czerwień reprezentują: Rondo, Regent, Cabernet cortis. Winnica pomimo młodego stażu bardzo odważnie podąża za najnowszymi trendami - ich Roter Riesling wino pomarańczowe, zdobywca srebrnego medalu w konkursie "Polskie Korki" w kategorii win specjalnych.

Historia

Winnica Silesian działa od kwietnia 2016 roku i choć mają dopiero kilka lat, mogą się poszczycić jednym z większych areałów wśród polskich producentów - 11 hektarów. Właściciele, rodzina Mazurków, oprócz uprawy winorośli, od pokoleń zajmują się także hodowlą koni. Nazwa winnicy nawiązuje nie tylko do regionu (Dolny Śląsk), ale i rasy koni (Silesian), których to przedstawicielki rodziny “odbudowały” stadninę po II wojnie światowej.  

Klimat / Gleba

Specyficzny, dość łagodny klimat Dolnego Śląska sprzyja uprawie winorośli, zwłaszcza odmian białych, choć w Winnicy Silesian dbają również o ich czerwonych kuzynów. Odpowiednie nasłonecznienie, nachylenie stoków oraz gleba, głównie granitowe łupki, dopełniają całości. 

Ocena

1 - ilość opinii

Rocznik
Osobiście wolałem rocznik 2018. tam czuć było prawdziwego intensywnego rieslinga z rheingau. Ten też jest przyjemny ale znacznie delikatniejszy, bardziej kwiatowo-owocowy, z nutami wosku
Dodano przez Kornel w dniu 2022-07-12