Winnica Silesian - Cuvee 2019

Winnica Silesian - Cuvee 2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Dolny Śląsk
Szczep
Johanniter
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
10-12 °C

69,99 zł

Opis

Cuvée łączy aromaty czterech wyjątkowych szczepów winogron: 70% johanniter, 10% solaris, 20% hibernal i bianca. Zamknięty w nim zapach agrestu, jabłek i kwiatów bzu przenosi w leniwe letnie popołudnie, gdzie orzeźwiający smak cytrusów równoważy słodkie rodzynkowe nuty.

Cuvée jest doskonałe solo oraz jako wino piknikowe, ale pasuje też do raków, placków ziemniaczanych i dojrzewających serów.

Nos: Czysty, o intensywnych, młodzieńczych aromatach limonki, cytryny, jabłka, kwiatu bzu, agrestu, pigwy oraz liści czarnej porzeczki.

Paleta: wino wytrawne, z dobrze zbalansowanym cukrem i kwasowością, średni alkohol, wino lekkie, w smaku czuć jabłka, limonkę, rodzynki i pigwę.

Dane techniczne:
Cukier resztkowy: 10 g/l
Całkowita kwasowość: 7 g/l
Zawartość alkoholu: 12 %
Odmiana: 70% johanniter, 10% solaris, 20% hibernal i bianca
Metoda produkcji: produkcji: Zimna maceracja (short skin contact), zrodzynkowany solaris (TBA)

BRAK W MAGAZYNIE

 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Silesian

Winnica Silesian - to młody, jednak dojrzały projekt rodzinnej winnicy. Patrząc na działania rodziny Mazurków można odnieść wrażenie, że winem zajmują się już wiele lat.

Producent

Winnica Silesian położona w Bagieńcu, czyli sercu Dolnego Śląska, na przedgórzu Sudeckim, to młode, acz prężnie działające rodzinne przedsięwzięcie. Ich wina zdążyły już namieszać - w pozytywnym znaczeniu tego słowa - na polskim rynku, ale i za granicą – trafiły bowiem do jedno i dwu gwiazdkowych restauracji w Wielkiej Brytanii. Wśród długich szpalerów krzewów odwiedzający winnicę turyści znajdą również XVII-wieczne przypałacowe gospodarstwo, winiarnię w zabytkowej stajni, salę degustacyjną (z zapierającym dech w piersiach widokiem na pola lawendy!) oraz…konie, mnóstwo koni:)

Szczepy

Na obszarze 11 hektarów uprawia się tu liczne odmiany vitis vinifera. Do odmian białych należy zaliczyć szczepy: Riesling, Roter riesling, Seyval blanc, Johanniter, Solaris, Souvignier gris. Czerwień reprezentują: Rondo, Regent, Cabernet cortis. Winnica pomimo młodego stażu bardzo odważnie podąża za najnowszymi trendami - ich Roter Riesling wino pomarańczowe, zdobywca srebrnego medalu w konkursie "Polskie Korki" w kategorii win specjalnych.

Historia

Winnica Silesian działa od kwietnia 2016 roku i choć mają dopiero kilka lat, mogą się poszczycić jednym z większych areałów wśród polskich producentów - 11 hektarów. Właściciele, rodzina Mazurków, oprócz uprawy winorośli, od pokoleń zajmują się także hodowlą koni. Nazwa winnicy nawiązuje nie tylko do regionu (Dolny Śląsk), ale i rasy koni (Silesian), których to przedstawicielki rodziny “odbudowały” stadninę po II wojnie światowej.  

Klimat / Gleba

Specyficzny, dość łagodny klimat Dolnego Śląska sprzyja uprawie winorośli, zwłaszcza odmian białych, choć w Winnicy Silesian dbają również o ich czerwonych kuzynów. Odpowiednie nasłonecznienie, nachylenie stoków oraz gleba, głównie granitowe łupki, dopełniają całości. 

Ocena

1 - ilość opinii

Super!!
Mnóstwo świeżych owoców sadu, agrestu i nektarynki, do tego kwiaty i zioła. W ustach pełne i soczyste! Wyczuwalne delikatne nuty botrytisu.
Dodano przez Monika w dniu 2022-07-12

Inni klienci kupili również