Winnica Silesian - Rose2019

Winnica Silesian - Rose 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Dolny Śląsk
Szczep
Rondo
Objętość
750ml
Kolor
Różowe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
10-12 °C

53,49 zł

Opis

Rosé 2019 jest winem zrobionym bez kompromisów. Ten całkowicie wytrawny kupaż czerwonych odmian rondo i regenta przynosi nam solidną dawkę orzeźwienia w bardzo owocowej odsłonie.

Nos: Niezwykle owocowy charakter, pachnie dzikimi poziomkami, czereśnią, arbuzem, dojrzałą pomarańczą i jogurtem truskawkowym.

Paleta: Dobrze zbudowane ciało, podniebienie na długo cieszy swoją żywą kwasowością i przyjemnym smakiem letnich owoców.

Wspaniale gasi pragnienie w upalne popołudnie, świetnie pasuje też do ceviche z raków i delikatnych ryb.

Dane techniczne:
Cukier resztkowy: 0.2 g/l
Całkowita kwasowość: 6 g/l
Zawartość alkoholu: 12 %
Odmiana: 50% rondo, 50% regent
Metoda produkcji: Krótka maceracja (short skin-contact)

BRAK W MAGAZYNIE - NOWY ROCZNIK SPODZIEWANY W LIPCU 2022

Wino w ocenie specjalistów:
“Pełen polnych malin i truskawek przedsmak lata”.
Robert Mazurek,Rzeczpospolita Plus Minus

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Silesian

Winnica Silesian - to młody, jednak dojrzały projekt rodzinnej winnicy. Patrząc na działania rodziny Mazurków można odnieść wrażenie, że winem zajmują się już wiele lat.

Producent

Winnica Silesian położona w Bagieńcu, czyli sercu Dolnego Śląska, na przedgórzu Sudeckim, to młode, acz prężnie działające rodzinne przedsięwzięcie. Ich wina zdążyły już namieszać - w pozytywnym znaczeniu tego słowa - na polskim rynku, ale i za granicą – trafiły bowiem do jedno i dwu gwiazdkowych restauracji w Wielkiej Brytanii. Wśród długich szpalerów krzewów odwiedzający winnicę turyści znajdą również XVII-wieczne przypałacowe gospodarstwo, winiarnię w zabytkowej stajni, salę degustacyjną (z zapierającym dech w piersiach widokiem na pola lawendy!) oraz…konie, mnóstwo koni:)

Szczepy

Na obszarze 11 hektarów uprawia się tu liczne odmiany vitis vinifera. Do odmian białych należy zaliczyć szczepy: Riesling, Roter riesling, Seyval blanc, Johanniter, Solaris, Souvignier gris. Czerwień reprezentują: Rondo, Regent, Cabernet cortis. Winnica pomimo młodego stażu bardzo odważnie podąża za najnowszymi trendami - ich Roter Riesling wino pomarańczowe, zdobywca srebrnego medalu w konkursie "Polskie Korki" w kategorii win specjalnych.

Historia

Winnica Silesian działa od kwietnia 2016 roku i choć mają dopiero kilka lat, mogą się poszczycić jednym z większych areałów wśród polskich producentów - 11 hektarów. Właściciele, rodzina Mazurków, oprócz uprawy winorośli, od pokoleń zajmują się także hodowlą koni. Nazwa winnicy nawiązuje nie tylko do regionu (Dolny Śląsk), ale i rasy koni (Silesian), których to przedstawicielki rodziny “odbudowały” stadninę po II wojnie światowej.  

Klimat / Gleba

Specyficzny, dość łagodny klimat Dolnego Śląska sprzyja uprawie winorośli, zwłaszcza odmian białych, choć w Winnicy Silesian dbają również o ich czerwonych kuzynów. Odpowiednie nasłonecznienie, nachylenie stoków oraz gleba, głównie granitowe łupki, dopełniają całości. 

Ocena

1 - ilość opinii

Rose lover
Niezwykle przyjemne rose z aromatami malin, poziomek i czerwonych pomarańczy. Delikatne nuty śmietanki.
Dodano przez Monika w dniu 2022-07-12

Inni klienci kupili również