Wino Valmus 2019

Winnica Płochoccy - Valmus 2021

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Podkarpacie
Szczep
Muscat Ottonel
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
11,5%
Temperatura podawania
8-10 °C

94,99 zł

Opis

Wino gronowe wyprodukowane z winogron pochodzących wyłącznie z rodzinnej winnicy położonej koło Sandomierza. Wino tworzone przez właścicieli winnicy, pasjonatów wina i winorośli Barbarę i Marcina Płochockich od 20 lat zajmujących się winiarstwem w Polsce.

Wino "Valmus" - białe półwytrawne, zostało przygotowane ze szczepów: muscaris, muscat ottonel, johaniter, solaris. 

Wino o subtelnym aromacie kwiatu jaśminu, limonki, grejpfruta i przypraw korzennych.

Kwasowość zrównoważona naturalną słodyczą cukru resztkowego.

Wino doskonałe do serów pleśniowych, pieczonych ryb, lekkich sałatek.

BRAK W MAGAZYNIE

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Płochockich

Producent

Winnica Płochockich funkcjonuje pod czujnym okiem właścicieli - Marcina i Barbary Płochockich, absolwentów ochrony środowiska i rolnictwa z kierunkowym wykształceniem po technikum ogrodniczym. Ich winnica to najstarsza, profesjonalnie prowadzona winnica regionie (winnica jest położona na styku województw Świetokrzyskiego / Podkarpacia i Lubelskiego). Lata eksperymentowania i zdobywania doświadczeń przyniosło znakomite efekty - Winnica Płochockich cieszy się uznaniem w świecie polskiego winiarstwa, a ich ValmusInspira Vulcano (inspirowane wizytą w Somlo, które wg. właścicieli jest jednym z najciekawszych regionów winiarskich w Europie) to jedne z najwyżej ocenianych win na portalu Vivino.

Szczepy

Choć szczepów w Winnicy Płochockich uprawia się ok. 20 szczepów, prym wiodą białe odmiany, które zajmują ok. 65% obsadzeń w tym: Hibernal, Seyval Blanc, Solaris, Muscaris. Uzupełnieniem jest Rondo, Regent czy St. Laurent. Produkuje się z nich zarówno wina jednoszczepowe, jak i kupaże. 

Historia

Pierwsza, winnica powstała w 2002r., w momencie gdy właściciele pracowali jeszcze na "etacie" w województwie Mazowieckim. W obecnym formacie i lokalizacji (Daromin obok Sandomierza) winnica działa od 2006r., natomiast komercyjną sprzedaż rozpoczęto dwa lata później. Kolejne lata to nowe nasadzenia, rozbudowa gospodarstwa o sporą piwnicę, a także salę degustacyjną i pokoje gościnne dla zwiedzających. Dziś areał upraw obejmuje około 5 hektarów, na których dojrzewają owoce kilkunastu gatunków vitis vinifera, rokrocznie ciesząc podniebienia miłośników polskiego wina. 

Klimat / Gleba

Umiarkowany, dość łagodny klimat woj. świętokrzyskiego, a także specyficzne warunki lokalne - dobre nasłonecznienie, odpowiednie nachylenie stoków i żyzne, lessowe gleby sprawiają, że uprawa winorośli w Darominie odbywa się zwykle w bardzo sprzyjających warunkach. Winnica Płochockich to obowiązkowy przystanek na Sandomierskim Szlaku Winiarskim! 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również