Barczentewicz - Pinot Noir 2019

Barczentewicz - Pinot Noir 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Małopolski Przełom Wisły
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
16-18 °C

129,99 zł

Opis

Winogrona szczepu pinot noir pozyskane ze szczytu wapiennego, południowo-zachodniego wzgórza parceli Dobre, położonej nieopodal Kazimierza Dolnego. Owoce uprawiane z troską o środowisko naturalne.
Fermentacja naturalna w kadziach dębowych, poprzedzona zimną maceracją.

Wino dojrzewało prawie 12 miesięcy w nowych beczkach dębowych.

Klasyczne Pinot Noir z zimnego klimatu. Owocowe aromaty malin i wiśni, trochę nut dymnych i wanilii. Wino długie, mineralne, zakończone lekką dojrzałą taniną.

WYRÓŻNIENIE:

Zostało uznane trzecim najlepszym czerwonym winem w Polsce wg oceny jury prestiżowego konkursu Polskie Korki 2021.

BRAK W MAGAZYNIE. OCZEKUJEMY NA NOWE PINOT NOIR: DOBRE MAJOR 2020 I DOBRE MINOR 2020.

SPODZIEWAMY SIĘ ICH W KWIETNIU 2022.

Wino w ocenie specjalistów (o roczniku 2019):
"Bardzo soczysty owoc – wiśnia, poziomka, truskawka i malina – podbite są na razie dość wyraźnymi nutami dębowymi, które z czasem powinny się bardziej zintegrować. Świetna struktura, złapana w punkt kwasowość i długi, owocowy finisz – a to ledwie początek drogi tego wina. Duże brawa!"
Maciej Nowicki, Winicjatywa.pl

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

O producencie

manufacturer-picture

Winnica Kamil Barczentewicz

Winnica

Kamil Barczentewicz, właściciel winnicy, podkreśla że kluczowym czynnikiem wpływającym na jakość jego produktów jest nie tylko pasja i zaangażowanie, ale i terroir. To słowo wytrych. To dzięki niemu wina z tej winnicy tak często doceniane są przez krytyków i konsumentów. W Dobrem, nieopodal Kazimierza Dolnego pisze się na bieżąco kolejna ważna karta w księdze polskiego winiarstwa. 

Szczepy

Dwanaście hektarów upraw winnicy Kamila Barczentewicza, to przede wszystkim szczepy takie jak Pinot Noir, Chardonnay, Pinot Blanc, Bläufrankisch, Gewürztraminer i Riesling. Stosuje się tu naturalne metody ochrony roślin. W poszukiwaniu swojego stylu Kamil podróżował po winnicach z Austrii, Chile a następnie zdobywał więdzę nt. enologii w École Nationale Supérieure Des Sciences Agronomiques w Brodeaux. 

Historia

Pierwsze nasadzenia miały miejsce w roku 2017, zaś rocznikiem “premierowym”, który szturmem podbił serca krytyków, był ten oznaczony cyfrą 2019. Zachwyciły Pinot Blanc, Regent w różowej odsłonie i przede wszystkim, Pinot Noir, który jest dla Kamila Barczentewicza wyjątkowo ważnym szczepem. Nic tylko próbować!

Klimat / Gleba

Słynne terroir tej winnicy, to połączenie słonecznej ekspozycji wzgórza położonego na wysokości 130 - 180 m n.p.m., na wapiennych, ilastych i gliniastych glebach. Łagodny klimat panujący w Dobrem, wspomagany meandrującą nieopodal Wisłą połączony ze starannością, pieczołowitością i troską oraz doświadczeniem winiarza  tworzy niebanalne wina, które stawiają czoła nawet najbardziej wymagajacym podniebieniom. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2021

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również