Nowy Barczentewicz - Pinot Blanc Barrique 2019 Zobacz większe

Barczentewicz - Pinot Blanc Barrique 2019

Nowy produkt

Winogrona szczepu Pinot Blanc pozyskane ze stromego wapiennego, południowo-zachodniego stoku parceli Dobre, położonej nieopodal Kazimierza Dolnego. Owoce uprawiane z troską o środowisko naturalne. Fermentacja i dojrzewanie na drożdżowym osadzie w beczkach typu barrique i zbiorniku stalowym.

Wino lekko pikantne z wyraźnymi aromatami dojrzałego jabłka i gruszki, cytryny i mirabelki. Aromaty beczkowe dodają kompleksowości, a wino przy dłuższym kontakcie z tlenem rozwija lekko lukrecjowy aromat. Długi mineralny finisz.

Więcej szczegółów

79,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Winnica Kamil Barczentewicz
Winnica Kamil Barczentewicz

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPolska
RegionMałopolska
SzczepPinot Blanc
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14%
Temperatura podawania10-12 °C

Winnica Kamil Barczentewicz

Winnica Kamil Barczentewicz to autorska, dwunastohektarowa winnica położona w Dobrem, nieopodal Kazimerza Dolnego nad Wisłą. Na wapiennym południowym wzgórzu tworzone jest wino będące refleksją tutejszego terroir, głównie ze szlachetnych odmian winorośli: Pinot Noir, Rieslinga, Chardonnay, Blaufrankischa, Gewurztraminera i Pinot Blanc. W winie, autor szuka indywidualnego charakteru i stylu, który jest sumą dobrskiego terroir, filozofii uprawy i podejścia do produkcji wina. Wyjątkowe warunki siedliska, dbałość o środowisko naturalne, indywidualne podejście do uprawianej winorośli pozwalają uzyskać owoc najwyższej jakości. Zróżnicowane gleby i różnorodny materiał nasadzeniowy wpływają na kompleksowość win, które dojrzewają w dębowych beczkach, betonowych jajkach i stalowych zbiornikach, w zależności od końcowego stylu i charakteru wina.

Opinie

Napisz opinię

Barczentewicz - Pinot Blanc Barrique 2019

Barczentewicz - Pinot Blanc Barrique 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe 
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Zawartość alkoholu: 14%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Pinot Blanc
  • Region: Małopolski Przełom Wisły

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: