Nowy Marlborough Sun - Sauvignon Blanc 2019 Zobacz większe

Marlborough Sun - Sauvignon Blanc 2019

16072

Nowy produkt

Marlborough Sun - Sauvignon Blanc 2019 to doskonale orzeźwiające, nowozelandzkie białe wino wytrawne. Powstaje w Marlborough, położonym na wschodnim wybrzeżu Wyspy Południowej, jednym z najsuchszych i najlepiej nasłonecznionych terenów Nowej Zelandii.

W chłodniejszym klimacie, grona dłużej dojrzewają, dlatego ich smak jest bardziej intensywny. W okresie letnim temperatura jest zazwyczaj stała (nieco powyżej 20 stopni), noce chłodniejsze toteż w winogronach zostaje utrzymana wysoka kwasowość. Duży wpływ na aromat win mają gleby, które są tam mało żyzne. Po zbiorach grona bardzo szybko poddaje się fermentacji, aby dłużej zachować świeżość.

Warto nadmienić, że wina z Nowej Zelandii zdobyły rynek win, dzięki wysokiej jakości, świeżości oraz niezwykłym aromatom. I właśnie takie jest to wino. Na podniebieniu świeże i przyjemnie orzeźwiające, zaś w nosie wyczówalne są aromaty agrestu, marakui i liści czarnej porzeczki. Doskonałe wino o zrównoważonej kwasowości z nutą eleganckiej mineralności.

Idealne do sałatek, owoców morza, ryb, dań wegetariańskich oraz serów kozi.

Więcej szczegółów

54,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Marlborough Sun Wines
Marlborough Sun Wines

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaNowa Zelandia
RegionMarlborough
SzczepSauvignon Blanc
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Marlborough Sun Wines

,,Od początku uprawy winorośli w Marlborough, mała prowincja Wyspy Południowej Nowej Zelandii nieustannie wyróżnia się w swojej dziedzinie.’’

 W 1986 roku wino Marlborough Sauvignon Blanc pojawiło się na arenie światowej, zdobywając międzynarodowe uznanie. Stało się wówczas centrum zainteresowania koneserów wina oraz konsumentów. Wiadomość o tym rozeszła się po świecie, a ludzie zaczęli zauważać ten region winiarski Nowego Świata. Zaczęto dociekać, co produkuje, ale przed wszystkim, dlaczego jest tak dobre. Wina oferowane przez Marlborough Sun odzwierciedla ten „wiadomościowy” aspekt uprawy winorośli w Marlborough, zaś tworzenie nowej historii każdego wina to część sposobu dzielenia się wiadomościami.

Producent sam siebie określa tymi słowami: ,,Marlborough Sun Wines polega na przywróceniu wszystkiego do podstaw. Gdzie surowe składniki spotykają się z odważną produkcją wina. Poważnie traktujemy to, co robimy, ale nie siebie i mamy nadzieję, że poczujesz to samo! Więc usiądź wygodnie, zrelaksuj się przy kieliszku, porzuć zahamowania i pomieszkaj trochę w Marlborough Sun!”

 

Opinie

Napisz opinię

Marlborough Sun - Sauvignon Blanc 2019

Marlborough Sun - Sauvignon Blanc 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Nowa Zelandia
  • Zawartość alkoholu: 12,5%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Sauvignon Blanc
  • Region: Marlborough

Produkty powiązane

4 innych produktów w tej samej kategorii: