Boujong - Pinot Noir 2014 Zobacz większe

Boujong - Pinot Noir 2020

14730

Nowy produkt

Delikatne czerwone wino półwytrawne o rubinowej barwie i nieco wyższym poziomie cukru. Wykonane ze szlachetnego szczepu pinot noir uprawianego w Dolinie Mozeli, cenionym regionie winiarskim na zachodzie Niemiec. Zarówno w zapachu, jak i w smaku na myśl przywodzi truskawki, maliny, leśną ściółkę i przyprawy. Wino niezwykle pijalne, smaczne i soczyście owocowe.

Więcej szczegółów

49,49 zł brutto

payments-logos
Producent
Boujong Weingut
Boujong Weingut

Opis

KolorCzerwone
SmakPółwytrawne
Kraj pochodzeniaNiemcy
RegionMosel
SzczepPinot Noir
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania16-18 °C

Boujong Weingut

Winnica

Winnica Boujong to producent znakomitych mozelskich Rieslingów z Brauenbergu. Jako rodzinna firma, Boujong produkuje wino w naturalny sposób, bez wykorzystania herbicydów. Właściciele organizują regularne wycieczki po winnicy, jak również prowadzą mały pensjonat B&B dla turystów chcących dokładnie zwiedzić ten piękny region na styku trzech krajów - Niemiec, Luksemburgu i Francji. 

Szczepy

Jak na typową winnicę z regionu Mozela przystało dominującym szczepem jest Riesling, który zajmuje 60% nasadzeń. Pozostałe 40% to Chardonnay,  Müller-Thurgau (Rivaner) oraz Pinot Noir i Dornfelder. Na uwagę zwraca również rzadka uwagę krzyżówka Goldriesling, z której powstają wina o intensywnym smaku gałki muszkatołowej.

Historia

Obecni właściciele, małżeństwo Birgit i Christian Boujong to czwarte pokolenie winiarzy, które zarządza majątkiem winnicy Boujong od 2007r.. Historia tego miejsca jest o wiele dłuższa sięga aż XVIIIw. 

Klimat / Gleba

Strome tarasy oparte o skalne łupki, bezpośrednie sąsiedztwo rzeki Mozela oraz umiarkowany klimat to idealne warunki do upraw Rieslinga. Uprawy winnicy Boujong rozpościerają się na 3 tarasach: Klostergarten, Mandelgraben i Juffer. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
czerwiec-2021

Opinie

Napisz opinię

Boujong - Pinot Noir 2020

Boujong - Pinot Noir 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: półwytrawne
  • Kolor: czerwone
  • Kraj pochodzenia:Niemcy
  • Zawartość alkoholu: 11%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Pinot Noir
  • Region: Dolina Mozeli  

Produkty powiązane

23 innych produktów w tej samej kategorii: