Boujong - Pinot Noir halbtrocken 2021
Boujong - Pinot Noir halbtrocken 2021

Boujong - Pinot Noir halbtrocken 2021

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Niemcy
Region
Mosel
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
16-18 °C

60,99 zł

Opis

Delikatne czerwone wino półwytrawne o rubinowej barwie i nieco wyższym poziomie cukru. Wykonane ze szlachetnego szczepu pinot noir uprawianego w Dolinie Mozeli, cenionym regionie winiarskim na zachodzie Niemiec. Zarówno w zapachu, jak i w smaku wyczuć można truskawki, maliny, leśną ściółkę i przyprawy. Wino niezwykle pijalne, smaczne i soczyście owocowe.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Boujong Weingut

Rodzinny producent z niemieckiej Moseli. Korzenie winnicy sięgają dawnych przodków Brigit. Dziś to 14 hektarowe gospodarstwo zlokalizowane w Brauneberg. To producent znakomitych mozelskich Rieslingów.

Winnica

Jako rodzinna firma, Boujong produkuje wino w naturalny sposób, bez wykorzystania herbicydów. Właściciele organizują regularne wycieczki po winnicy, jak również prowadzą mały pensjonat B&B dla turystów chcących dokładnie zwiedzić ten piękny region na styku trzech krajów - Niemiec, Luksemburgu i Francji. 

Szczepy

Jak na typową winnicę z regionu Mozela przystało dominującym szczepem jest Riesling, który zajmuje 60% nasadzeń. Pozostałe 40% to Chardonnay,  Müller-Thurgau (Rivaner) oraz Pinot Noir i Dornfelder. Na uwagę zasługuje również rzadka krzyżówka Goldriesling, z której powstają wina o intensywnym smaku gałki muszkatołowej.

Historia

Obecni właściciele, małżeństwo Birgit i Christian Boujong to czwarte pokolenie winiarzy, które zarządza majątkiem winnicy Boujong od 2007r. Historia tego miejsca jest o wiele dłuższa i sięga aż XVIII w. 

Klimat / Gleba

Strome tarasy oparte o skalne łupki, bezpośrednie sąsiedztwo rzeki Mozela oraz umiarkowany klimat to idealne warunki do upraw Rieslinga. Uprawy winnicy Boujong rozpościerają się na 3 tarasach: Klostergarten, Mandelgraben i Juffer. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
czerwiec-2021

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

2 - ilość opinii

Duża przyjemność
Czuć że winko jest troszkę słodsze, ale pije się bardzo przyjemnie. Jest bardzo owocowe...
Dodano przez Madzia w dniu 2022-08-03

Półwytrawne
Z początku nie byłem przekonany do tej półwytrawności ale... równowaga jest w tym winie świetna i butelka poszła bardzo szybko i z dużą przyjemnością
Dodano przez Michał w dniu 2022-07-13

Inni klienci kupili również