Boujong - "GG" Riesling Spätlese 2016 Zobacz większe

Boujong - Riesling GG Riesling Spatlese Halbtrocken 2016

13978

Nowy produkt

Doskonały przedstawiciel niemieckiego rieslinga z Doliny Mozeli. Oznaczenie "GG", czyli Grosses Gewächs określa najwyższy poziom klasyfikacji win z winnic zrzeszonych w Stowarzyszeniu Niemieckich Winiarzy, jest odpowiednikiem francuskiego grand cru. Jest to białe wino z późnego zbioru znajdujące się w dolnej granicy półwytrawności (9,9g/l cukru resztkowego), charakteryzujące się dużą aromatycznością (dojrzałe białe owoce, cytrusy). Na podniebieniu skoncentrowane, z dobrą strukturą i orzeźwiającą, cytrusową kwasowością (aż 7,2g/l kwasu!).
Wino zdobyło złote medale na festiwalach Berliner Wine Trophy i Asia Wine Trophy.

ROCZNIK WYPRZEDANY - proponujemy w zamian: półwytrawne wino Juffer Spaetlese Halbtrocken 

Więcej szczegółów

68,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Boujong Weingut
Boujong Weingut

Opis

KolorBiałe
SmakPółwytrawne
Kraj pochodzeniaNiemcy
RegionMosel
SzczepRiesling
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Boujong Weingut

Winnica

Winnica Boujong to producent znakomitych mozelskich Rieslingów z Brauenbergu. Jako rodzinna firma, Boujong produkuje wino w naturalny sposób, bez wykorzystania herbicydów. Właściciele organizują regularne wycieczki po winnicy, jak również prowadzą mały pensjonat B&B dla turystów chcących dokładnie zwiedzić ten piękny region na styku trzech krajów - Niemiec, Luksemburgu i Francji. 

Szczepy

Jak na typową winnicę z regionu Mozela przystało dominującym szczepem jest Riesling, który zajmuje 60% nasadzeń. Pozostałe 40% to Chardonnay,  Müller-Thurgau (Rivaner) oraz Pinot Noir i Dornfelder. Na uwagę zwraca również rzadka uwagę krzyżówka Goldriesling, z której powstają wina o intensywnym smaku gałki muszkatołowej.

Historia

Obecni właściciele, małżeństwo Birgit i Christian Boujong to czwarte pokolenie winiarzy, które zarządza majątkiem winnicy Boujong od 2007r.. Historia tego miejsca jest o wiele dłuższa sięga aż XVIIIw. 

Klimat / Gleba

Strome tarasy oparte o skalne łupki, bezpośrednie sąsiedztwo rzeki Mozela oraz umiarkowany klimat to idealne warunki do upraw Rieslinga. Uprawy winnicy Boujong rozpościerają się na 3 tarasach: Klostergarten, Mandelgraben i Juffer. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
czerwiec-2021

Opinie

Napisz opinię

Boujong - Riesling GG Riesling Spatlese Halbtrocken 2016

Boujong - Riesling GG Riesling Spatlese Halbtrocken 2016

  • Objętość: 750ml
  • Smak: półwytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia:Niemcy
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania:8-10°C
  • Produkowane ze szczepu: Riesling
  • Region: Dolina Mozeli  

Produkty powiązane

23 innych produktów w tej samej kategorii: