Vi-No Ze-Ro wino bezalkohoowe Cabernet Sauvignon

Vi-No Ze-Ro Cabernet Sauvignon bezalkoholowe

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Niemcy
Region
Mosel
Szczep
Cabernet Sauvignon
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
do 0,5%
Temperatura podawania
8-10 °C

27,99 zł

Opis

Vi-No Ze-Ro Cabernet Sauvignon jest produkowany w procesie dealkoholizacji. Proces ten pozwala na wyeliminowanie alkoholu w niskiej temperaturze w celu utrzymania bukietu i delikatnych aromatów przy jednoczesnym zachowaniu typowego charakteru winogron tej odmiany. Następnie miesza się go z sokiem z niesfermentowanego cabernet sauvignon.

Usuwanie alkoholu odbywa się za pomocą kolumny z wirującym stożkiem (SCC), którą można porównać z dużą wirówką, w której alkohol „odparowuje” i jest oddzielany od smaków i aromatów. Podczas tego delikatnego procesu najlepiej zachowują się aromaty i smaki. Efektem końcowym jest wysokiej jakości aromatyczne i gustowne wino bezalkoholowe.

Vi-No-Ze-Ro Cabernet Sauvignon ma rubinowy kolor. Aromaty jagód, owoców leśnych i dojrzałych jeżyn. Mocno owocowe, skoncentrowane, pełne ciała o przyzwoitej długości.

Wino jest dość treściwe, więc można je podawać z obfitymi daniami mięsnymi, ale także z twardymi serami. Doskonałe też do risotto, makaronów na bazie pomidorów, grillowanego łososia i pieczonego kurczaka z ziołami. To świetna alternatywa na przyjęcia i specjalne okazje.

Temperatura serwowania  8-10°C

Wino może zawierać do 0,5% alkoholu

Poziom cukru: 4,4g/l

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Zimmermann-Graeff&Muller

Zimmermann-Graeff&Muller – znakomita winnica prowadzona przez piąte  pokolenie rodzinnej firmy. Ludzie innowacyjni, młodzi i dynamiczni z tradycyjnymi korzeniami, dobrze przygotowani na przyszłość.

Winnica

Zimmermann-Graeff & Müller, w skrócie ZGM, w Zell an der Mosel, jest jedną z wiodących winnic w Niemczech. Klienci w ponad 30 krajach doceniają doskonały stosunek jakości do ceny win dystrybuowanych przez ZGM. Podstawą sukcesu są wieloletnie umowy na dostawę winogron z kontraktowymi winiarzami z Mozeli, Palatynatu i Hesji Nadreńskiej. 

Szczepy

Ponad 1000 wyselekcjonowanych winiarzy zaopatruje winnicę w swoje winogrona. To zapewnia różnorodność odmian, wykorzystywanych do produkcji wina.

Historia

Rodzinna firma została założona w 1886r. przez Jacoba Zimmermanna. Prowadzona jest dzisiaj w piątym pokoleniu rodziny przez praprawnuczkę dr. Tina Schiemann i jej mąż Kristian Schiemann. Prawnuk Dominik Hübinger jest zaangażowany jako udziałowiec. Johannes Hübinger, który kieruje firmą od ponad 35 lat, pełni funkcję Przewodniczącego Rady Doradczej. Po przejęciu winnicy Lorch w 2009r. ZGM posiada własną stację tłoczenia i własną winiarnię beczkową w Bad Bergzabern. Od zakończenia budowy nowego magazynu w 2017r. ZGM posiada jeden z najnowocześniejszych magazynów wysokiego składowania w branży winiarskiej. W 2019r. zakończono fuzję dwóch zakładów produkcyjnych w Kinheim i Zell/Mosel. Od tego czasu Zell posiada jedną z najnowocześniejszych winnic w Niemczech.

Klimat / Gleba

Winnica ZGM znajduje się w regionie Mozeli. Dzięki położeniu w zaciszu doliny region ten należy do najcieplejszych stref klimatycznych w Niemczech. Strome zbocza o podłożu łupkowym ponad rzekami w ciągu dnia kumulują ciepło a w nocy je oddają. Winogrona wykorzystywane przez ZGM pochodzą także z winnic położonych w regionach Palatynatu i Hesji Nadreńskiej. Palatynat to jeden z najpiękniejszych regionów winiarskich. Klimat jest bardzo łagodny, najcieplejszy i najmniej wilgotny z całych Niemiec. 

Ocena

1 - ilość opinii

Ok
Czyste owocowe aromaty, niezła struktura. Nienajgorsza opcja na bezalkoholowy wieczór
Dodano przez Michał w dniu 2022-07-13

Inni klienci kupili również