Boujong - Rose feinherb 2020 Zobacz większe

Boujong - Rose feinherb 2020

15820

Nowy produkt

Różowe wino półwytrawne z Doliny Mozeli to może być zaskoczenie. Na szczęście z kategorii miłych niespodzianek. Piękna barwa mieni się w kieliszku jasną magentą, a miły zapach dodatkowo zachęca do spróbowania wina. Wyczuwa się truskawki, maliny, jagody i kwiat róży. Wyraźna słodycz na języku dobrze współgra ze świeżością i lekkością młodego i młodzieńczego w charakterze wina.

Więcej szczegółów

52,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Boujong Weingut
Boujong Weingut

Opis

KolorRóżowe
SmakPółwytrawne
Kraj pochodzeniaNiemcy
RegionMosel
SzczepPinot Noir
Objętość750ml
Zawartość alkoholu11%
Temperatura podawania10-12 °C

Boujong Weingut

Winnica

Winnica Boujong to producent znakomitych mozelskich Rieslingów z Brauenbergu. Jako rodzinna firma, Boujong produkuje wino w naturalny sposób, bez wykorzystania herbicydów. Właściciele organizują regularne wycieczki po winnicy, jak również prowadzą mały pensjonat B&B dla turystów chcących dokładnie zwiedzić ten piękny region na styku trzech krajów - Niemiec, Luksemburgu i Francji. 

Szczepy

Jak na typową winnicę z regionu Mozela przystało dominującym szczepem jest Riesling, który zajmuje 60% nasadzeń. Pozostałe 40% to Chardonnay,  Müller-Thurgau (Rivaner) oraz Pinot Noir i Dornfelder. Na uwagę zwraca również rzadka uwagę krzyżówka Goldriesling, z której powstają wina o intensywnym smaku gałki muszkatołowej.

Historia

Obecni właściciele, małżeństwo Birgit i Christian Boujong to czwarte pokolenie winiarzy, które zarządza majątkiem winnicy Boujong od 2007r.. Historia tego miejsca jest o wiele dłuższa sięga aż XVIIIw. 

Klimat / Gleba

Strome tarasy oparte o skalne łupki, bezpośrednie sąsiedztwo rzeki Mozela oraz umiarkowany klimat to idealne warunki do upraw Rieslinga. Uprawy winnicy Boujong rozpościerają się na 3 tarasach: Klostergarten, Mandelgraben i Juffer. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
czerwiec-2021

Opinie

Napisz opinię

Boujong - Rose feinherb 2020

Boujong - Rose feinherb 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: półwytrawne
  • Kolor: różowe
  • Kraj pochodzenia:Niemcy
  • Zawartość alkoholu: 11%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Pinot Noir
  • Region: Dolina Mozeli   

Produkty powiązane

23 innych produktów w tej samej kategorii: