Torres - Vina Esmeralda

Torres - Vina Esmeralda 2020

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
Katalonia
Szczep
Gewurztraminer
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
11,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

38,99 zł

Opis

Półwytrawne białe wino z Hiszpanii. Jest to subtelny blend dwóch bardzo aromatycznych odmian winorośli: gewurztraminet i moscatel. Wino to jest delikatne, świeże i aromatyczne, z przenikającymi się nutami kwiatowymi i owocowymi. Zarówno w aromacie jak i na podniebieniu prezentuje słodką gruszkę, melona, marakuję i brzoskwinię. Słodycz kontruje przyjemna kwasowość. Vina Esmeralda jest miękka, uwodzicielska i słodka na finiszu, wspaniale komponując się z owocami morza i kuchnią azjatycką.

CHWILOWY BRAK W MAGAZYNIE.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Bodegas Torres

Familia Torres – potężna i zasłużona marka hiszpańska, której sukces trudno porównać z jakimkolwiek innym zgrupowaniem winnic na półwyspie iberyjskim zrzeszonym pod jedną marką. Torresowie są właścicielami takich marek jak Coronas, Viña Sol, Viña Esmeralda i Sangre de Toro.

Winnica

Trudno byłoby wskazać producenta bardziej zasłużonego dla hiszpańskiego winiarstwa niż rodzina Torres. Wywodzącą się z katalońskiej apelacji Penedès, obecnie posiada swoje winnice niemal w całej Hiszpanii, a także w Chile i USA. W rękach rodziny jest imponująca liczba 1300 hektarów winnic, a wina są eksportowane do ponad 140 krajów. 

Szczepy

Portfolio Torresów jest bardzo zróżnicowane. Zasłynęli oni z introdukcji do Katalonii międzynarodowych odmian, takich jak Cabernet Savignon, ale też Chardonnay, Merlot, Pinot Noir, a nawet Riesling czy Gewürztraminer. Oprócz tego rodzina uprawia typowe dla Hiszpanii szczepy – Tempranillo, Garnachę, Monastrell, Verdejo, Alabariño, ale i mniej znane - Garró czy Samsó. 

Historia

Początki przedsięwzięcia sięgają lat 70-tych XIX wieku, gdy Jaime Torres wraz z bratem Miguelem założyli winiarnię w Vilafranca del Penedès. Rozwój przerwała hiszpańska wojna domowa, podczas której została ona zniszczona. W 1940r. Miguel Torres Carbó odbudował budynek, ale prawdziwa rewolucja nastała, gdy w 1963r. odpowiedzialność za produkcję przeszła w ręce Miguela A. Torresa. Wprowadził on nowoczesne techniki, jak choćby fermentacja w kontrolowanej temperaturze czy dojrzewanie win w baryłkach, co szybko przełożyło się na uznanie na międzynarodowym rynkach. Kolejne dekady to dynamiczny rozwój firmy i nabywanie kolejnych winnic. W 2002r. Miguel A. Torres został wybrany Człowiekiem Roku przez szanowany brytyjski magazyn Decanter, a 5 lat później z tych samych rąk otrzymał wyróżnienie dla najbardziej wpływowego winiarza Hiszpanii. Od kilku lat przekazuje on stery biznesu w ręce kolejnego pokolenia rodziny.

Klimat / Gleba

Klimat w Penedès jest typowo śródziemnomorski, co oznacza łagodne zimy i ciepłe, a czasem gorące i suche letnie miesiące. Pofałdowany krajobraz i różna odległość od linii brzegowej sprawiają, że warunki zmieniają się w zależności od poszczególnych siedlisk, oferując również rozmaite rodzaje gleby. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również