Alta Alella - Asarvos 2018 Zobacz większe

Alta Alella - Asarvos BIO/VEGAN 2018

15178

Nowy produkt

Asarvos to naturalne białe wino musujące z upraw ekologicznych. Po lekkim tłoczeniu wino fermentuje w ceramicznych dzbanach sauló ze skórkami winogron. Producenci twierdzą, że tym winem musującym starają się „wzmocnić terroir”. Trunek zawiera nuty przypominające grejpfruta, śródziemnomorskie zioła oraz szczyptę soli. Wino o złocistym kolorze z pomarańczowymi refleksami, jest cienkie, orzeźwiające i ma dobrą kwasowość. Pokazuje pewien garbnikowy charakter i goryczkę przypominającą piwne chmiele. Asarvos to wino szczere i klarowne, jeśli chodzi o oddanie faktu, że nie ma dodanych siarczynów i fermentowało wraz ze skórkami. Być może najbardziej radykalne wino z Alta Alella.

Wino organiczne, wino wegańskie.

Więcej szczegółów

112,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Alta Alella - Organic/BIO
Alta Alella - Organic/BIO

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaHiszpania
RegionKatalonia
SzczepPansa Blanca (Xarel-lo)
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%

Alta Alella - Organic/BIO

Winnica

Zlokalizowana pod Barceloną, winnica Alta Alella to jeden z najlepszych producentów wysokogatunkowej Cavy. Od samego początku uprawy są prowadzone w myśl poszanowania dla środowiska naturalnego, co znajduje potwierdzenie w licznych certyfikatach  rolnictwa ekologicznego oraz nazwach niektórych win, które odzwierciedlają rodzime ptactwo.

Szczepy

Ze względu na specjalizację w produkcji Cavy, winnica Alta Allela koncentruje się na uprawie Pansa Blanca (Xarel-lo), Pansa Rosada, różowej odmianie PB. Wraz z rozwojem winnicy pojawiają się jednak coraz odważniejsze i smaczniejsze próby tworzenia win spokojnych opartych o szczepy Chardonnay, Macabeo (Viura), Syrah i Mataró. Wszystkie zbiory dokonywane są ręcznie, co ułatwia dokładną kontroli dojrzałości i jakości umożliwiając szukając optymalnego momentu zbioru w jak najzdrowszych warunkach.

Historia

Winnica została założona przez byłego dyrektora technicznego win musujących w koncernie Martini & Rossi - Josepa Pujol-Busquets'a oraz jego żonę Cristinę.  obecnie jest prowadzona głównie przez jego córki Mireię i Georginę, biologa i dietetyka, które poświęcają się rodzinnemu handlowi z oddaniem i precyzją.

Klimat / Gleba

Uprawy winnicy Alta Alella znajdują się zaledwie dwa kilometry od Morza Śródziemnego, a winnice są obsadzone na zboczach i tarasach zlokalizowanych na wysokości od 100 do 250 m n.p.m. Winorośl uprawiana jest na glebie Sauló, która jest jednym z najważniejszych elementów definiujących wina z Alta Alella: kwaśnej, białej, piaszczystej glebie na bazie granitu o niskiej zawartości wapienia, niskiej zawartości materii organicznej i dobrym naturalnym odprowadzaniu wody.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020 grudzien-2021

Opinie

Oceń 
2020-08-18

Bardzo dobre wino

Bardzo udany rocznik ;)

  • 1 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Alta Alella - Asarvos BIO/VEGAN 2018

Alta Alella - Asarvos BIO/VEGAN 2018

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Hiszpania
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania:10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Pansa Blanca
  • Region: Katalonia   

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: