Alta Alella - Cava Mirgin Exeo Brut Nature Paraje Calificado 2014 organic Zobacz większe

Alta Alella - Cava Mirgin Exeo Paraje Calificado Brut Nature 2015 BIO/VEGAN

14645

Nowy produkt

Cava Mirgin Exeo Paraje Calificado to wyjątkowe białe wino musujące produkowane w okolicach Barcelony. Do produkcji tej Cavy użyto lokalnego szczepu Pansa Blanca (Xarel-lo) oraz Chardonnay w proporcjach 60/40. Owoce pochodzą z małej, organicznej parceli Vallcirera. Wino jest całkowicie wytrawne (oznaczone jako Brut Nature), cukier resztkowy wynosi 0g/l. Po ręcznym zbiorze i delikatnym tłoczeniu maceracja i fermentacja odbywały się w dębowych beczkach. Następnie zgodnie z metodą tradycyjną i wytycznymi oznaczenia Paraje Calificado wino dojrzewa na osadzie przez minimum 36 miesięcy.
Wino posiada żółtą barwę ze złotymi refleksami. W nosie poczujemy intensywne aromaty kwiatów i dojrzałych owoców wzbogacone nutami tostowymi odzwierciedlającymi fermentację i starzenie w beczce. Na podniebieniu ponownie dojrzałe żółte owoce oraz złożone nuty tostowe owinięte w kremowość, słonawą mineralność, podkreślone dobrą kwasowością.
Warto dodać, że winnic takich jak Vallcirera od Alta Alella, czyli spełniających wygórowane wymagania dotyczące Cavy Paraje Calificado, w całej Hiszpanii znajdziemy zaledwie kilkanaście, a Cava Mirgin Exeo powstaje tylko w wyjątkowo dobrych rocznikach.

Wino organiczne. Wino wegańskie.

Więcej szczegółów

339,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Alta Alella - Organic/BIO
Alta Alella - Organic/BIO

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaHiszpania
RegionKatalonia
SzczepPansa Blanca (Xarel-lo)
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Alta Alella - Organic/BIO

Winnica

Zlokalizowana pod Barceloną, winnica Alta Alella to jeden z najlepszych producentów wysokogatunkowej Cavy. Od samego początku uprawy są prowadzone w myśl poszanowania dla środowiska naturalnego, co znajduje potwierdzenie w licznych certyfikatach  rolnictwa ekologicznego oraz nazwach niektórych win, które odzwierciedlają rodzime ptactwo.

Szczepy

Ze względu na specjalizację w produkcji Cavy, winnica Alta Allela koncentruje się na uprawie Pansa Blanca (Xarel-lo), Pansa Rosada, różowej odmianie PB. Wraz z rozwojem winnicy pojawiają się jednak coraz odważniejsze i smaczniejsze próby tworzenia win spokojnych opartych o szczepy Chardonnay, Macabeo (Viura), Syrah i Mataró. Wszystkie zbiory dokonywane są ręcznie, co ułatwia dokładną kontroli dojrzałości i jakości umożliwiając szukając optymalnego momentu zbioru w jak najzdrowszych warunkach.

Historia

Winnica została założona przez byłego dyrektora technicznego win musujących w koncernie Martini & Rossi - Josepa Pujol-Busquets'a oraz jego żonę Cristinę.  obecnie jest prowadzona głównie przez jego córki Mireię i Georginę, biologa i dietetyka, które poświęcają się rodzinnemu handlowi z oddaniem i precyzją.

Klimat / Gleba

Uprawy winnicy Alta Alella znajdują się zaledwie dwa kilometry od Morza Śródziemnego, a winnice są obsadzone na zboczach i tarasach zlokalizowanych na wysokości od 100 do 250 m n.p.m. Winorośl uprawiana jest na glebie Sauló, która jest jednym z najważniejszych elementów definiujących wina z Alta Alella: kwaśnej, białej, piaszczystej glebie na bazie granitu o niskiej zawartości wapienia, niskiej zawartości materii organicznej i dobrym naturalnym odprowadzaniu wody.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020 grudzien-2021

Opinie

Napisz opinię

Alta Alella - Cava Mirgin Exeo Paraje Calificado Brut Nature 2015 BIO/VEGAN

Alta Alella - Cava Mirgin Exeo Paraje Calificado Brut Nature 2015 BIO/VEGAN

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe musujące
  • Kraj pochodzenia: Hiszpania
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Pansa Blanca (Xarel-lo) 60%, Chardonnay 40%
  • Region: Katalonia

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: