Nowy Alta Alella - Cava Mirgin Exeo Brut Nature Paraje Calificado  2014 organic Zobacz większe

Alta Alella - Cava Mirgin Exeo Paraje Calificado Brut Nature 2014 organic

14645

Nowy produkt

Cava Mirgin Exeo Paraje Calificado to wyjątkowe białe wino musujące produkowane w okolicach Barcelony. Do produkcji tej Cavy użyto lokalnego szczepu Pansa Blanca (Xarel-lo) oraz Chardonnay w proporcjach 60/40. Owoce pochodzą z małej, organicznej parceli Vallcirera. Wino jest całkowicie wytrawne (oznaczone jako Brut Nature), cukier resztkowy wynosi 0g/l. Po ręcznym zbiorze i delikatnym tłoczeniu maceracja i fermentacja odbywały się w dębowych beczkach. Następnie zgodnie z metodą tradycyjną i wytycznymi oznaczenia Paraje Calificado wino dojrzewa na osadzie przez minimum 36 miesięcy.
Wino posiada żółtą barwę ze złotymi refleksami. W nosie poczujemy intensywne aromaty kwiatów i dojrzałych owoców wzbogacone nutami tostowymi odzwierciedlającymi fermentację i starzenie w beczce. Na podniebieniu ponownie dojrzałe żółte owoce oraz złożone nuty tostowe owinięte w kremowość, słonawą mineralność, podkreślone dobrą kwasowością.
Warto dodać, że winnic takich jak Vallcirera od Alta Alella, czyli spełniających wygórowane wymagania dotyczące Cavy Paraje Calificado, w całej Hiszpanii znajdziemy zaledwie kilkanaście, a Cava Mirgin Exeo powstaje tylko w wyjątkowo dobrych rocznikach.

Więcej szczegółów

282,49 zł brutto

Producent
Alta Alella
Alta Alella

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Hiszpania
Region Katalonia
Szczep Pansa Blanca (Xarel-lo)
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 12%
Temperatura podawania 10-12 °C

Alta Alella

Alta Alella jest rodzinnym projektem, rozpoczętym w 1991 roku przez przedsiębiorcę i enologa Josepa Marię Pujol-Busquetsa oraz jego żonę. Winnica znajduje się nieopodal Barcelony, w rolniczej części parku przyrodniczego Sierra de Marina. Posiadłość dzieli zaledwie 2 km od brzegu Morza Śródziemnego. Produkuje się tu spokojne wina z lokalnych szczepów oraz najwyższej klasy Cavy. Cała produkcja oparta jest na certyfikowanym rolnictwie ekologicznym, a spora część produkowanych tu win, to wina naturalne.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: