Bodegas Franco-Espanolas - Viña Soledad Tête de Cuvée Reserva Zobacz większe

Bodegas Franco-Espanolas - Vina Sole Tete de Cuvee Reserva 2011

39858

Odnowione

Wino miesiąca - listopad

Hiszpańskie białe wino wytrawne z apelacji Rioja. Świetna Viura leżakowana przez 18 miesięcy w białym dębie. Wino pełne, złożone i głębokie, o złożonym smaku dojrzałych moreli, melonów i miodu, wyróżnia się wyjątkową kremowością.

Wyjątkowość

Bordón Viña Sole to hołd złożony winnicy Riojan. Wino wytwarzane jest wyłącznie w rocznikach sklasyfikowanych jako bardzo dobre lub doskonałe przez Radę Regulacyjną Rioja. Wino z prezentowanego rocznika 2011 wyprodukowano w zaledwie 6024 sztukach.

Winnica

Winorośl znajduje się na glebie aluwialnej należącej do starego lodowca znajdującego się w Sojuela. Północna ekspozycja oraz wysokość nad poziomem (640 metrów) jest idealna, aby wytrzymać najgorętsze lata. Średni wiek krzewu wynosi 80 lat.

Przygotowanie

Wino przechodzi fermentację malolaktyczną w 225-litrowych beczkach po Bordeaux.

Beczkowanie

18 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu na osadzie. Wino jest mieszane co tydzień, dzięki czemu w naturalny sposób uzyskiwane jest wino o wyższym poziomie alkoholu.

Barwa/Nos/Smak

Kolor słomkowy, ze złotymi refleksami. W nosie wyróżniają się pikantne i balsamiczne nuty. W ustach kremowe i aromatyczne, z dużą trwałością prażone i suszone owoce.

Pairing

Ryby, białe mięso, przystawki i przekąski.

Więcej szczegółów

86,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Franco Espanolas
Franco Espanolas

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaHiszpania
RegionRioja
SzczepViura
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Franco Espanolas

Klasyczna stylem Rioja z regionu La Rioja. Siedziba winiarni niezmiennie od 1890 roku mieści się w Logroñonad nad brzegiem rzeki Ebro. To francusko - hiszpańskie przedsięwzięcie, zawiązane ponad 125 lat temu z powodu klęski związanej z plagą Filoksery w Europie, zapoczątkowało tradycję kontynuowaną po dziś dzień - przygotowania win w stylu charakterystycznym dla regionu o bardzo przystępnym stylu.

Opinie

Oceń 
2020-11-12

stara ale jara!

Biała Rioja Reserva to prawdziwa perełka, rzadkość na polskim rynku. Podobnie jak dobrej klasy beczkowane białe wino w słusznym wieku dekady... a żywe, z mocą i werwą na kolejne lata. Vina Sole ma to wszystko! Petarda! Na miarę białego burgunda za dużo niższą niż burgund cenę. Petarda powiadam.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Bodegas Franco-Espanolas - Vina Sole Tete de Cuvee Reserva 2011

  Bodegas Franco-Espanolas - Vina Sole Tete de Cuvee Reserva 2011

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Hiszpania
  • Zawartość alkoholu:12,5%
  • Temperatura podawania: 9-10 °C
  • Produkowane ze szczepu: Viura
  • Region: Rioja

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: