Nowy Raices de Valparaiso Zobacz większe

Bodegas Valparaiso - Raices de Valparaiso 2017

15945

Nowy produkt

Owoce do tego wina zebrano z  własnych winnic w Sotillo i Quintana del Pidio (Burgos) i Pesquera (Valladolid), położonych na wysokości od 900 do 1050 metrów. Winnice mają średnio 40 lat, a gleba jest mieszaniną gliny i wapna, z głębokim i bardzo piaszczystym żwirem na powierzchni.

Fermentacja alkoholowa i maceracja w 500-litrowych beczkach, pozostająca w kontakcie ze skórkami winogron w maksymalnej kontrolowanej temperaturze 28 °C. Po fermentacji i maceracji wino zostało przeniesione do 225-litrowych beczek z nowego francuskiego dębu, gdzie pozostawało przez 14 miesięcy (i było rozlewane co sześć miesięcy). Wino było następnie leżakowane w butelce przez minimum sześć miesięcy.

Wino Raíces de Valparaíso ma głęboki, intensywnie wiśniowy kolor, jasny i atrakcyjny. Eleganckie aromaty konfitury z czerwonych owoców (maliny, śliwki i jeżyny) z nutą minerałów, trufli, kakao i nutami balsamicznymi. W ustach jest eleganckie i mocno zorganizowane, z intensywnie owocową esencją i długim finiszem, w którym wyczuwamy nuty lukrecji, minerałów i nut balsamicznych.

Edycja limitowana: 2.586 butelek

Nagrody:

 • Grand Gold Medal – Concours Mondial De Bruxelles 2020
 • Grand Baccuhus Medal – Bacchus 2020
 • 93 Points – Andreas Larsson
 • 93 Points – Penin Guide

Więcej szczegółów

242,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Bodegas Valparaiso
Bodegas Valparaiso

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaHiszpania
RegionRiberra del Duero
SzczepTempranillo
Objętość750ml
Zawartość alkoholu15,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Bodegas Valparaiso

Winiarnie Valparaiso znajdują się w Quintana del Pidio (Burgos), znanym również jako Ogród La Ribera, na wzgórzu z widokiem na wioskę i jej stare budynki. Idealne miejsce, na którym wznoszą się mury winnicy.

Bodegas Valparaiso posiada ponad 70 hektarów własnych winnic głównie z uprawą Tempranillo: jedna parcela z początku XX wieku, (która znajduje się w pobliżu winnicy, w tej samej gminie Quintana del pidio) i dwie nowe, z początku XXI (nowe winnice znajdują się w dwóch dobrze określonych strefach, winnica rybacka (Valladolid) do 925 m i Sotillo (Burgos) do 825 m.).

Dyrektorem technicznym Bodegas Valparaiso jest Rubén Provedo. Rubén zawsze utrzymywał, że wino to filozofia życia, a naczelną zasadą jego pracy jest tworzenie win z duszą.

Bodegas Valparaíso narodziło się z chęci tworzenia nowoczesnych win o wyjątkowej jakości. Z tego powodu winiarnia produkuje bardzo niewielką ilość wina, zgodnie ze swoim celem tworzenia autentycznych win Ribera del Duero. Obecnie winiarnia może wyprodukować 300 000 butelek rocznie.

Opinie

Napisz opinię

Bodegas Valparaiso - Raices de Valparaiso 2017

Bodegas Valparaiso - Raices de Valparaiso 2017

 • Objętość: 750ml
 • Smak: Wytrawne 
 • Kolor: Czerwone 
 • Kraj pochodzenia:Hiszpania
 • Zawartość alkoholu: 15,5% 
 • Temperatura podawania: 16-18°C
 • Produkowane ze szczepu: Tempranillo
 • Region: Ribera del Duero

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: