Nowy Jakeli - Saperavi Qvevri 2019 BIO Zobacz większe

Jakeli - Saperavi Qvevri 2019 BIO

Nowy produkt

Czerwone, wytrawne wino z Gruzji, ze szczepu Saperavi.

Intensywne aromaty ciemnych jagód i gorzkiej czekolady w nosie witają Cię ciepło. Czerwone dojrzałe wiśnie, truskawki i odrobina gorzkich migdałów delikatnie dotykają kubków smakowych, a w końcu kwitną gęsto dojrzałe taniny i lekko dymne przyprawy. Owocowy, cierpki i długi finisz.

Jeśli to możliwe, pozwól temu winu oddychać przez godzinę, zanim się nim zaczniesz delektować. 

Więcej szczegółów

164,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Jakeli Organic Vineyard and Wines
Jakeli Organic Vineyard and Wines

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaGruzja
RegionKakheti
SzczepSaperavi
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Jakeli Organic Vineyard and Wines

W 2001 roku dwaj bracia Zaza i Malkhaz Jakeli rozpoczęli projekt Vine & Wine, który zaowocował powstaniem firmy w 2009 roku jako rodzinna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Jakeli Organic Vineyard and Wines. Posadzili kilka hektarów winnic w pobliżu starożytnej wioski Kashmi w Kachetii, która słynie z grona Saperavi.  Są pionierami ekologicznej produkcji wina w Gruzji. Od 2004 roku zostali członkami Stowarzyszenia Rolnictwa Biologicznego ELKANA. Z pomocą firmy ELKANA w maju 2006 złożyli wniosek o certyfikację rolnictwa ekologicznego do Caucascert. The Vintages od 2009 roku posiada certyfikat ekologicznego, standardowego Green Caucasus. Certyfikaty są wydawane przez Caucascert Ltd., który posiada akredytację Niemieckiego Systemu Akredytacji (DAP), stąd ich certyfikat obowiązuje również na terenie Unii Europejskiej.

Od 2015 roku Zaza produkuje również białe wina z autochtonicznych odmian Rkatsiteli, Mtsvane i Kisi we wsi Ozhio, 520 m n.p.m. Unikalne połączenie nasłonecznionych gleb aluwialnych ze szczególnym lokalnym klimatem daje intensywne, pełne, wykwintne wina, które zachowują swoją osobowość i niepowtarzalny aromat terroir

Zaza powstrzymuje się od jakichkolwiek dodatków chemicznych lub przyspieszania procesu produkcji wina. Od 2017 roku robi swoje wina tylko w Qvevri.

Opinie

Napisz opinię

Jakeli - Saperavi Qvevri 2019 BIO

Jakeli - Saperavi Qvevri 2019 BIO

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: czerwone
  • Kraj pochodzenia: Gruzja
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepów: Saperavi
  • Region: Kakheti

Produkty powiązane

16 innych produktów w tej samej kategorii: