Nowy Jakeli - Rkatsiteli Kisi 2019 BIO Zobacz większe

Jakeli - Rkatsiteli Kisi 2019 BIO

Nowy produkt

Wino pomarańczowe gruzińskiej winnicy braci Jakeli, przygotowane ze szczepów:  Rkatsiteli, Kisi.

To wino uwodzi zmysły już od pierwszego łyka. Wino Jakeli łączy w sobie dojrzałe morele, niezbyt słodkie daktyle i cierpki miód z kwiatów. Wyraźnie wyczuwalne taniny nadają mu długi posmak i kachetiańską głębię.

Więcej szczegółów

164,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Jakeli Organic Vineyard and Wines
Jakeli Organic Vineyard and Wines

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaGruzja
RegionKakheti
SzczepRkatsiteli
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Jakeli Organic Vineyard and Wines

W 2001 roku dwaj bracia Zaza i Malkhaz Jakeli rozpoczęli projekt Vine & Wine, który zaowocował powstaniem firmy w 2009 roku jako rodzinna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Jakeli Organic Vineyard and Wines. Posadzili kilka hektarów winnic w pobliżu starożytnej wioski Kashmi w Kachetii, która słynie z grona Saperavi.  Są pionierami ekologicznej produkcji wina w Gruzji. Od 2004 roku zostali członkami Stowarzyszenia Rolnictwa Biologicznego ELKANA. Z pomocą firmy ELKANA w maju 2006 złożyli wniosek o certyfikację rolnictwa ekologicznego do Caucascert. The Vintages od 2009 roku posiada certyfikat ekologicznego, standardowego Green Caucasus. Certyfikaty są wydawane przez Caucascert Ltd., który posiada akredytację Niemieckiego Systemu Akredytacji (DAP), stąd ich certyfikat obowiązuje również na terenie Unii Europejskiej.

Od 2015 roku Zaza produkuje również białe wina z autochtonicznych odmian Rkatsiteli, Mtsvane i Kisi we wsi Ozhio, 520 m n.p.m. Unikalne połączenie nasłonecznionych gleb aluwialnych ze szczególnym lokalnym klimatem daje intensywne, pełne, wykwintne wina, które zachowują swoją osobowość i niepowtarzalny aromat terroir

Zaza powstrzymuje się od jakichkolwiek dodatków chemicznych lub przyspieszania procesu produkcji wina. Od 2017 roku robi swoje wina tylko w Qvevri.

Opinie

Napisz opinię

Jakeli - Rkatsiteli Kisi 2019 BIO

Jakeli - Rkatsiteli Kisi 2019 BIO

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Gruzja
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania: 8-10°C
  • Produkowane ze szczepów: Rkatsiteli, Kisi
  • Region: Kakheti

Produkty powiązane

16 innych produktów w tej samej kategorii: