Jakeli - Rkatsiteli Kisi 2019 BIO
Jakeli - Rkatsiteli Kisi 2019 BIO

Jakeli - Rkatsiteli Kisi 2019 BIO

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Gruzja
Region
Kakheti
Szczep
Rkatsiteli
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

179,99 zł

Opis

Wino pomarańczowe gruzińskiej winnicy braci Jakeli, przygotowane ze szczepu  rkatsiteli kisi.

To wino uwodzi zmysły. Wino Jakeli łączy w sobie dojrzałe morele, niezbyt słodkie daktyle i cierpki miód z kwiatów. Wyraźnie wyczuwalne taniny nadają mu długi posmak i kachetiańską głębię.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Jakeli Organic Vineyard and Wines

Winnica

Jakeli Organic Vineyard and Wines to pionierzy organicznego winiarstwa w Gruzji. Od wielu lat prowadzą ekologiczne, bardzo wydajne gospodarstwo, tworząc niebanalne wina, promując świadome rolnictwo i wina gruzińskie na całym świecie. Jakeli potwierdza, że Gruzja jako kolebka światowego winiarstwa, ma nadal wiele do powiedzenia. 

Szczepy

Kluczowym szczepem w winnicy Jakeli jest oczywiście Saperavi, najważniejszy czerwony gatunek Gruzji. Oprócz tego, w ich portfolio znajdziemy również wina oparte o białe szczepy Rkatsiteli, Mtsvane i Kisi.
Wszystkie krzewy są uprawiane z minimalnym wykorzystaniem wykorzystaniem środków ochrony roślin, bez substancji syntetycznych, z minimalną ingerencją ludzką. Od 2017r. swoje wina poddają procesowi starzenia jedynie w tradycyjnych kadziach Qvevri. 

Historia

Choć oficjalna historia Jakeli rozpoczęła się w 2009r., kiedy to powołano spółkę o tej samej nazwie, działania w branży winiarskiej bracia Zaza i Malkhaz rozpoczęli już 8 lat wcześniej, w ramach projektu Vine & Wine. Zaczęło się od pierwszych nasadzeń krzewów Saperavi i promowania upraw ekologicznych. W 2004r. uzyskali członkostwo w Stowarzyszeniu Rolnictwa Biologicznego ELKANA, 5 lat później, w 2009r. certyfikat Green Caucasus, który honorowany jest na terenie całej Unii Europejskiej. 2015r. to rozpoczęcie produkcji win białych z nasadzeń szczepów Rkatsiteli, Mtsvane i Kisi.

Klimat / Gleba

Na jakość wytwarzanych tu win niebagatelny wpływ mają żyzne gleby aluwialne (mady rzeczne), długi okres wegetacji (210 dni) oraz lekkie nachylenie stoków. Umiarkowany klimat Kachetii (z wpływami kontynentalnymi), spora ilość słońca, odpowiednia ilość opadów (600mm) i staranna opieka nad krzewami (przy jednoczesnym minimalizowaniu wpływu czynnika ludzkiego), dają fenomenalne efekty. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również