Nowy Domaine du Pere Caboche – Le Petit Caboche Rose 2020 Zobacz większe

Domaine du Pere Caboche – Le Petit Caboche Rose 2020

15659

Nowy produkt

Wino ma dość wyraźny różowy kolor z nutą fuksji. Nos jest mocny, z nutami granatu i cytrusów. W ustach jest gładkie i świeże, o smaku czerwonych jagód i pomelo. Ma dobrze zbalansowany smak na podniebieniu, łączy słodycz i świeżość z owocowymi aromatami. Bardzo chrupiący i piękny finisz - rześki i przyjemnie owocowy.

Wino wyprodukowane ze szczepów: 70% grenache, 30% carignan. Fermentacja rozpoczyna się po tłoczeniu w niskiej temperaturze (16 stopni Celsjusza). Wytworzone wino zostanie następnie butelkowane tak wcześnie, jak to możliwe, aby zachować całą swoją świeżość i aromat.

Więcej szczegółów

49,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Domaine du Pere Caboche
Domaine du Pere Caboche

Opis

KolorRóżowe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaFrancja
SzczepGrenache
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13%
Temperatura podawania8-10'C

Domaine du Pere Caboche

Rodzinna wytwórnia z długimi tradycjami. Rodzina Boisson od ponad 300 lat specjalizowała się w dwóch profesjach: produkcji wina oraz kowalstwie. Od tego drugiego zawodu pochodzi przydomek „Caboche” oznaczający rodzaj gwoździa używanego do podkuwania koni. Przedstawiciel współczesnego pokolenia, Jean Pierre Boisson zajmuje się już tylko winem, koni nie podkuwa, a samochód naprawia u mechanika. To chyba dobra decyzja , zważywszy na fakt, że Domaine du Pere Caboche swoje ziemie posiada w prestiżowej apelacji Chateauneuf du Pape w Dolinie Rodanu. Winorośl jest tu uprawiana na 17 hektarach charakteryzujących się dużymi różnicami jeśli chodzi o skład gleby na poszczególnych parcelach. Najstarsza winnica obsadzona została w 1906 roku, a grona z ponad stuletnich krzewów nadal używane są do produkcji najlepszych win.

Opinie

Napisz opinię

Domaine du Pere Caboche – Le Petit Caboche Rose 2020

Domaine du Pere Caboche – Le Petit Caboche Rose 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Różowe
  • Kraj pochodzenia: Francja
  • Zawartość alkoholu: 13%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: 70% Grenache, 30% Carignan
  • Region: Vaucluse

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: