Domaine du Pere Caboche – Le Petit Caboche Rose 2020

Domaine du Pere Caboche – Le Petit Caboche Rose 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Vaucluse
Szczep
Grenache
Objętość
750ml
Kolor
Różowe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
8-10 °C

46,99 zł

Opis

Wino ma dość wyraźny różowy kolor z nutą fuksji. Nos jest mocny, z nutami porzeczek i cytrusów. W ustach jest gładkie i świeże, o smaku czerwonych jagód i pomelo. Ma dobrze zbalansowany smak na podniebieniu, łączy słodycz i świeżość z owocowymi aromatami. Bardzo chrupiący i piękny finisz - rześki i przyjemnie owocowy.

Wino wyprodukowane ze szczepów: 70% grenache, 30% carignan. Fermentacja rozpoczyna się po tłoczeniu w niskiej temperaturze (16 stopni Celsjusza). Wytworzone wino zostanie następnie butelkowane tak wcześnie, jak to możliwe, aby zachować całą swoją świeżość i aromat. Warto podkreślić, że to niezwykle przyjemne różowe wino o wiosenno - letnim charakterze prezentuje w swojej kategorii najlepszą relację cena - jakość.

Wino idealnie podkreśli smak makaronów, ryb i drobiu.

BRAK W MAGAZYNIE

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Domaine du Pere Caboche

W Rodanie mamy do czynienia głównie z czerwonymi winami. Najpopularniejszym z nich jest to z papieskimi insygniami na butelce. Oprócz niego udało się nam także pozyskać podstawowe wina białe, różowe i czerwone klasy IGP o bardzo dobrej jakości.

Winnica

Domaine du Pere Caboche to uznany na całym świecie producent win spod szyldu Chateauneuf du Pape. Na 17 hektarach doskonałych parceli w wybitnej apelacji z Doliny Rodanu. powstają trunki niebagatelnej jakości. Nie może być inaczej, skoro sygnowane są kultową, jednoznacznie kojarzoną z wysoką jakością nazwą. Swoje portfolio uzupełniają o świetne Cotes Du Rhone i niebanalne Vin de Pays, które choć stoją niżej w klasyfikacji, stosunkiem ceny do jakoś nie ustępują "starszemu bratu". 

Szczepy

Wśród uprawianych tu odmian winorośli dominuje, jakże by inaczej, Grenache, który jest podstawą w całej apelacji. W Domaine du Pere Caboche sięgają jednak często po Grenache Blanc, Clairette, Bourboulenc i Roussanne, zwłaszcza przy produkcji białego Chateauneuf du Pape. Kluczowy szczep uzupełniają oczywiście Syrach i Mourvedre (mamy więc klasyczne, rodańskie GSM), a nieco rzadziej gatunki takie jak Picardan, Picpoul, Terret Noir, Counoise i Muscardin. 

Historia

Domaine du Pere Caboche od końca XVIIw. należy do rodziny Boisson, rodu, który od wielu lat zajmował się zarówno uprawa winorośli, jak i… kowalstwem. Od tego ostatniego, a dokładnie słowa caboche, którym określano gwoździe do podkuwania koni (i stanowi/ło przydomek członków rodu), wzięła się nazwa winnicy. Choć najstarsze obecnie uprawiane krzewy liczą sobie “jedynie” nieco ponad 100 lat, nadal są wykorzystywane do produkcji wina! I to nie byle jakiego.

Klimat / Gleba

W apelacji Chateauneuf du Pape w Dolinie Rodanu dominują kamieniste gleby wapienne, żwirowe, piaszczyste i gliniaste, pokryte otoczakami i bogate w minerały. Zapewniają dobry drenaż i stanowią dla winorośli nie lada wyzwanie, gdyż ta musi po wodę sięgać coraz głębiej (zwłaszcza tam, gdzie więcej gliny). Klimat jest dość łagodny, dzięki obecności rzeki, a stoki zwykle cechuje dobre nasłonecznienie. 

Ocena

1 - ilość opinii

Fajne
Świeże, cytrusowe wino różowe. Różowy grejfrut i żywa kwasowość w ustach.
Dodano przez Maria w dniu 2022-07-12

Inni klienci kupili również