Abbotts & Delaunay - Cotes Du Roussillon 2017
Abbotts & Delaunay - Cotes Du Roussillon 2017

Abbotts & Delaunay - Cotes Du Roussillon 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Langwedocja
Szczep
Syrah
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

79,99 zł

Opis

Winogrona na to wino pochodzą z trzech słynnych terroirów Roussillon: Montner (strefa o umiarkowanym klimacie, w której rosną winogrona nadające winu głębi), Tautavel (gorący, suchy terroir, którego winogrona dodają winu złożoności) i Caramany (chłodniejszy obszar z winogronami, które dodaje elegancji).

Wino ma głęboki kolor z karminowymi odcieniami. Aromaty maliny, fiołka, lukrecji i jeżyny podkreślone pikantnymi nutami. Od początku pełne z miękkimi taninami. Długie na finiszu. Będzie smakowało z grillowanymi mięsami, drobiem w cieście francuskim i daniami kuchni śródziemnomorskiej.

WINIFIKACJA

Winogrona są zbierane ręcznie. Winogrona syrah i grenache są winifikowane tradycyjnie, podczas gdy carignan poddawany jest maceracji całych kiści. Dojrzewanie: 40% beczki (20% nowy dąb) i 60% zbiorniki ze stali nierdzewnej.

 

NAGRODY

Mundus vini 2019 : Złoto

IWSC 2019 : Brąz

Karafka 2019 : Brąz

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Abbotts & Delaunay

Intrygujący projekt z Langwedocji na południu Francji w którym enologiem jest Laurent Delaunay – rodowity Burgundczyk. Sławę winnicy przyniósł Cumulo Nimbus 2014, który otrzymał od Decantera tytuł najlepszego wina z regionu i znalazł się w 50 najlepszych winach świata!

Winnica

Abbotts Delaunay znajduje się w samym sercu Langwedocji, u podnóża Pirenejów oraz w bliskiej odległości do basenu morza śródziemnego. Stworzone i zarządzane przez małżeństwo Catherine i Laurent Delaunay przedsiębiorstwo prowadzi kilkanaście winnic o łącznej powierzchni 150ha. Wina od Abbotts & Delaunay cieszą się międzynarodowym uznaniem potwierdzanym przez liczne medale np. dla win Le PalajoAlto Stratus 

Szczepy

W ramach Abbotts & Delaunay produkowanych jest wiele szczepów, przede wszystkim Pinot Noir i Chardonnay. Wszystkie uprawy są organiczne oraz zbierane ręcznie. 

Historia

Laurent reprezentuje już piąte pokolenie winiarzy, swoje doświadczenie budował poprzez studia enologiczne i uprawy winorośli w Beaune i Dijon oraz praktyki w Kalifornii. Pomimo burgundzkich korzeni (środkowa Francja) małżeństwo zdecydowało się na zakup upraw w 1995r. na południu, w Langwedocji, które prowadzą z sukcesem do dnia dzisiejszego.

Klimat / Gleba

Winnica Abbotts & Delaunay jest pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego. Jest to jeden z najgorętszych i najbardziej  suchych regionów we Francji. Podłoże to w znaczącej mierze kreda, skały wapienne oraz gleby aluwialne. Region Langwedocji z ponad 300,000 ha upraw jednym z największych regionów w winiarskich na świecie. 

Przyznane wyróżnienia:
pazdziernik-2021

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również