Abbotts & Delaunay Pinot Noir 2018

Abbotts & Delaunay - Pinot Noir 2018, 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Langwedocja
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
13,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

57,49 zł

Opis

Winogrona na to wino pochodzą z tarasów położonych na wysokości doliny Aude, w u podnóża Pirenejów (klimat chłodniejszy, łagodniejszy). Gleby gliniaste i wapienne. Tydzień fermentacji. 25% końcowej mieszanki dojrzewa w dębowych beczkach od 6 do 9 miesięcy.

Kolor ciemny, z rubinowymi odcieniami. Ten Pinot Noir ma zapachy mieszanych czerwonych i czarnych jagód z nutami delikatnego drewna i wanilii. Podniebienie jest złożone, bogate, długie z aromatami jeżyny, czarnej porzeczki, wiśni i dżemu.

Podawać z wędlinami, białym mięsem, kurczakiem w sosie śmietanowym i lekkimi serami.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

O producencie

manufacturer-picture

Abbotts & Delaunay

Abbotts and Delaunay – intrygujący projekt z Langwedocji na południu Francji w którym enologiem jest Laurent Delaunay – rodowity Burgundczyk.

Winnica

Abbotts Delaunay znajduje się w samym sercu Langwedocji, u podnóża Pirenejów oraz w bliskiej odległości do basenu morza śródziemnego. Stworzone i zarządzane przez małżeństwo Catherine i Laurent Delaunay przedsiębiorstwo prowadzi kilkanaście winnic o łącznej powierzchni 150ha, w tym wina Badet Clement oraz prezentowana w statystykach* posiadłość Métairie d’Alon. Wina od Abbotts & Delaunay cieszą się międzynarodowym uznaniem potwierdzanym przez liczne medale np. dla win Le PalajoAlto Stratus 

Szczepy

W ramach Abbotts & Delaunay produkowanych jest wiele szczepów, przede wszystkim Pinot Noir i Chardonnay. Wszystkie uprawy są organiczne oraz zbierane ręcznie. 

Historia

Laurent reprezentuje już piąte pokolenie winiarzy, swoje doświadczenie budował poprzez studia enologiczne i uprawy winorośli w Beaune i Dijon oraz praktyki w Kalifornii. Pomimo burgundzkich korzeni (środkowa Francja) małżeństwo zdecydowało się na zakup upraw w 1995r. na południu, w Langwedocji, które prowadzą z sukcesem do dnia dzisiejszego.

Klimat / Gleba

Winnica Abbotts & Delaunay jest pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego. Jest to jeden z najgorętszych i najbardziej  suchych regionów we Francji. Podłoże to w znaczącej mierze kreda, skały wapienne oraz gleby aluwialne. Region Langwedocji z ponad 300,000 ha upraw jednym z największych regionów w winiarskich na świecie. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
pazdziernik-2021

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również