Aloxe-Corton "Les Morais"

Domaine Machard de Gramont - Aloxe-Corton Les Morais 2018

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Burgundia
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
16-18 °C

264,99 zł

Opis


Aloxe-Corton Les Morais to klasyczne francuskie wino wytrawne z Burgundii, zrobione z pinot noir. Średnio jasny wiśniowy kolor czerwony. Rustykalny nos, ziemia, dużo czerwonych owoców oraz aromat drewna. Podniebienie jeszcze bardziej uwypukla czerwone owoce, wyraźną kwasowość, delikatne taniny i długi finisz.

Podawać do dań z wołowiny, cielęciny i dziczyzny.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Machard de Gramont

Winnica

Od prawie czterech dekad rodzina Machard de Gramont buduje swoją markę wśród burgundzkich winiarzy, z każdym kolejnym rocznikiem potwierdzając swoją mocną pozycję. 20 hektarów winorośli usytuowanych w regionach Côte de Nuits oraz Côte de Beaune, rozpostartych pomiędzy Chenôve i Puligny-Montrachet rodzi doskonałej klasy grona szczepu Pinot Noir, z których powstają niebanalne wina. 

Szczepy

Jak na Burgundię oraz apelacje Côte de Beaune i Côte de Nuits przystało, kluczowym i właściwie jedynym szczepem uprawianym i winifikowanym w Domaine Machard de Gramont jest Pinot Noir. Wina z ich Pinota są treściwe, bogate, niebagatelne i powstają często z wiekowych, zwykle ponad trzydziestoletnich krzewów, choć plantacja obejmuje też o nasadzenia z początku XX wieku. Winnica produkuje również jedno wino białe ze szczepu Chardonnay. 

Historia

Historia Domaine Machard de Gramont sięga 1983r., kiedy to Arnaud Machard de Gramont zakupił ziemię i założył winnice wraz z synami, Albanem i Alexisem. Dziś rodzina jest w posiadaniu kilku parceli z apelacją klasy 1er Cru w regionach Côte de Beaune i Côte de Nuits. Ciężką pracą, z dbałością o rodzinne i francuskie tradycje winiarskie, od prawie czterech dekad starają się produkować najwyższej klasy wina. Ich działania przyniosły doskonałe efekty, udało się m.in. odnowić nasadzenia zniszczone niegdyś przez filokserę, a także powojenne zaniedbania. 

Klimat / Gleba

Większość plantacji w Domaine Machard de Gramont to uprawy na glebie kredowej, z dodatkiem gliny i wapieni. Dobry drenaż i nasiąkliwość sprawiają, że krzewy muszą się sporo natrudzić, by dotrzeć do wody i wydać grona o dobrze skoncentrowanym soku. Dość łagodny klimat Burgundii, stosunkowo dobre nasłonecznienie i łagodne nachylenie stoków sprzyjają uprawie winorośli. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również